Yelken

Özel tasarım Baltic 146 Path, teslimatının ardından yelken açmışken görüntülendi

0

44 metrelik özel tasarım Baltic 146 yelkenli süper yat Path, Haziran ayında teslim edilmesinden bu yana ilk kez seyir halindeyken görüntülendi.

Deneyimli bir tekne sahibi tarafından yapımı için görevlendirilen Path, Baltic tarafından hacim olarak inşa edilen üçüncü büyük yat. Jakobstad açıklarındaki başarılı deniz denemelerinin ardından, yelkenli süperyat, dramatik gri ve turuncu rengiyle ilk kez yelken altında görüntülendi.

Judel/Vrolijk & Co tasarım stüdyosu tarafından deniz mimarisi ve iç tasarımına sahip olan yat, 9.45 metrelik bir kirişe sahip ve gelişmiş kompozitlerle inşa edilmiş. İnşaat, Kasım 2018’de tekne satıldıktan sonra Mart 2019’da başladı ve yat, draftı 3,4 metreye indiren bir kaldırma omurgası ve sabit bir yay ile donatıldı.

Teknede güvertedeki önemli özellikler arasında, geniş güverte salonundan uzanan sağlam bir bimini ve iki dik duruşu gölgeleyen başka bir bimini yer alıyor. Sert tavan, teknedeki pil şarj gücünü artırmak ve yatın karbon ayak izini azaltmak için 60 metrekarelik güneş panellerine sahip. Kıç bölümünde; dümen konumu, yelken planının iyi bir görünümünü sağlamak için açıklıklara sahip özel bir bimini ile korunmakta.

Süper yatta konaklama ise, tekne sahibinin süitinde sekiz misafir ve üç adet çift kişilik misafir kabini için. Tekne sahibinin kamarası süper yatın ortasında yer alıyor ve Path’in 9,45 metrelik kirişinden yararlanır, bir üst salon alanını ve 2,7 metre uzunluğundaki bir video duvarını tamamlıyor. Yedi mürettebat ise, dört kıç bölüm kabininde konaklayabilecek.

Baltic Yachts’ın başkan yardımcısı Henry Hawkins yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Path, Baltic ile tekne sahibinin temsilcisi arasındaki mükemmel ekip çalışmasından yararlandı ve bu karmaşık yatın denize indirilmesine ve zamanından önce teslim edilmesine katkıda bulundu.”

Yat ayrıca çift dümen, ön güvertede bir ihale bölümü, katlanır çapa sistemi ve 550hp ana motor ile donatıldı. Path, 2021 Monaco Yacht Show’da incelenebilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken