Yelken

Palma Süper Yat Kupası 2021 için onaylandı

0

Palma Süper Yat Kupası organizatörleri, bu yıl yarışmanın 25. yıl dönümünün devam edeceğini doğruladılar.

Yarış, 23-26 Haziran tarihleri ​​arasında Palma Körfezi’nde gerçekleşecek ve ayrı bir parkurda yeni bir Süper Yat Performans Sınıfı da dahil edilecek.

Yeni sınıf, ilk kez 2017’de tanıtılan orijinal Superyacht Class ve spinnaker olmayan Corinthian Superyacht Class ile birlikte gerçekleşecek.

Organizatörler, 46 metrelik Ganesha, 30 metrelik Magic Carpet3 ve 40 metrelik Huckleberry gibi yatlar da dahil olmak üzere tekne sahipleri ve kaptanlardan “cesaret verici bir ilgi” gördüklerini söylediler.

Huckleberry kaptanı Carlos Potier yaptığı açıklamada, “İlk Süper Yat Kupası Palma’da harika zaman geçirdik ve bu deneyimi tekrar etme fırsatını sabırsızlıkla bekliyorduk, bu yıl etkinlik elbette biraz farklı olacak, ancak yelken havası güvenilir ve Palma Körfezi’ndeki yarış her zaman olağanüstü, bu yüzden başlangıç ​​için günleri sayıyoruz.” dedi.

Organizatörler, bazı rıhtımları yarışmacıları ziyaret etmek için serbest bırakacak olan sahildeki Real Club Nautico de Palma (RCNP) ile beraber yeniden ekip oluşturdu.

Yarış hakkında konuşan SYC etkinlik direktörü Kate Branagh yaptığı açıklamada, “Tabii ki herkes için zorlu bir dönemden sonra rekabetçi bir yelken arzusu olduğunu biliyoruz, suya odaklanarak, tüm yerel pandemi kısıtlamalarını karşılayabileceğimizi, tekne sahiplerini, kaptanları, ekipleri ve ortaklarımızı güvende tutabileceğimizi ve Akdeniz süper yat yelkenciliğinin evindeki 25. yıldönümümüzde heyecan verici süper yat yarışları sunabileceğimizi biliyoruz.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken