Yelken

Pendennis’in yelkenli yat projesi Halekai deniz denemelerini başarıyla tamamladı

0

Yeni suya indirilen Pendennis’in yelkenli yat projesi Halekai, deniz denemelerini tamamladı ve Akdeniz’e doğru yola çıkıyor.

38 metrelik yat, Hoek tarafından tasarlanan Truly Classic 128 yelkenli yat serisinin dördüncü gövdesi olarak Falmouth merkezli tersane Pendennis tarafından denize indirildi. Adı Halekai ise, “denizdeki ev” anlamına geliyor.

Klasik bir tarza sahip Halekai, içten dışa Hoek Design Naval Architects tarafından tasarlandı. Klasik bir gövde şekline ve modern su altı konfigürasyonuna sahip ve süper yat geçen yıl Truly Classic yelkenli yat Vijonara’yı teslim eden aynı ekip tarafından inşa edildi.

Hawaii’nin tarihi ve kültüründen esinlenen iç dekorun tasarımı ise New York stüdyosu Ken Fulk Inc. tarafından kaleme alındı.

Proje hakkında konuşan tasarımcı Andre Hoek “Daha önce gerçekten klasik yelpazede daha küçük bir yatın sahibi olan, devamlı bir müşteri için bu projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Pendennis ile Vijonara’da çalışmanın harika deneyimi, onlarla yeniden inşa etme kararında kesinlikle etkili oldu.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken