Yelken

Perini Navi’nin dördüncü 60 metrelik yelkenli yatında çalışmalar hızla devam ediyor

0

Perini Navi’nin The Italian Sea Group’un (TISG) Marina di Carrara tersanesindeki 60 metrelik yelken serisinin dördüncü gövdesindeki çalışmalar “tüm hızıyla devam ediyor.” Fırlatma ve teslimatın 2024 yılı sonunda gerçekleşmesi bekleniyor, bu da tersanenin TISG tarafından satın alınmasının ardından olumlu bir gelişmeye işaret ediyor.

Başlangıçta Proje C2239 olarak bilinen yelkenli yat, 2016 yılında Viareggio’da spekülasyon üzerine başlatıldı ve yapımına bir yıl kala satıldı. Yattaki çalışmalara 2022 yılında yeniden başlandı. Süperyat teslim edildikten sonra denizde Perseus 3, Seahawk ve Seven kardeş gemilerine katılacak.

Yat, aynı zamanda gemi mimarisini de denetleyen Ron Holland ile işbirliği içinde geliştirildi. Karbon fiber direkler, bomlar ve donanımlarla donatılan yelken sistemi, kullanım kolaylığını artırmak ve performansı artırmak için “yeniden tasarlandı”. Ayrıca tekne sahiplerinin yatı herhangi bir çapa kullanmadan konumlandırmasına ve yönlendirmesine olanak tanıyan “en yeni nesil dinamik konumlandırma sistemi” de bulunacak.

Süperyatta konaklama, ünlü Fransız tasarımcı Rémi Tessier’in tasarladığı iç mekanlara sahip beş konuk kabini ve bir ana süitten oluşacak. Tüm ayrıntılar henüz açıklanmasa da tersane, bu ayarı “refine”, ancak “gösterişe gerek kalmadan” olarak tanımladı.

Yelkenli yatta gücün, 15,5 knot azami hız için ikiz MTU dizel motorlardan gelmesi bekleniyor.

Bu süperyat, 48 ila 77 metre arası boyutlara sahip üç Perini Navi yelkenli yattan oluşan yeni bir seri olan Genesis Filosunun ortaya çıkmasının ardından geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken