Yelken

Rekor sahibi ClubSwan 125 yelkenli süperyat ortaya çıktı

0

“Rekor kıran” ilk 38 metrelik ClubSwan 125, Haziran ayında suya düşmeden önce ilk kez ortaya çıktı.

Çarpıcı sarı ve siyah dış cepheye sahip olan yelkenli yat, üreticisinin tasviriyle “yelken tarihinin en gelişmiş ve radikal maxi yatı” olarak şekilleniyor.

Nautor’s Swan, “tutkulu denizci” yat sahibinin isteğinin “yüksek performanslı, rekor kıran bir süper yat yaratmak” olduğunu söyledi.

Deniz mimarı Juan Kouyoumdjian tarafından tasarlanan ClubSwan 125, suda hafif bir seyir için karbon fiber prepreg ve nomex / corecell çekirdek dahil olmak üzere hafif malzemelerden inşa edildi.

Kouyoumdjian, modelin “yelkencilik dünyasındaki ilgiyi artıracağına ve tüm denizcilik endüstrisinde bir kilometre taşı oluşturacağına” inandığını söyledi.

Nautor’un Swan başkan yardımcısı Enrico Chieffi yaptığı açıklamada; “ClubSwan 125, Nautor’s Swan’da bizi çok gururlandırıyor. Bu tekne, miras yoluyla yeniliğin gerçek temsili olarak görülebilir. “Pietarsaari’deki tekne yapımcılarımızı, dünyanın her yerinden gelen yelken endüstrisindeki en yetenekli ekiple birlikte çalışmak, olağanüstü bir şey, herkesi başka bir seviyeye taşıyor.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken