Yelken

Royal Huisman yeni 46 metrelik performans yelkenlisi projesine başlıyor

0

Hollandalı lüks yat üreticisi Royal Huisman, deneyimli bir yelken sahibi ile 46 metrelik yeni ve performans odaklı bir tek direkli yelkenli üretimi için anlaşma sağlandığını duyurdu.

Project 405 ismiyle üretimine başlanılan yelkenlinin, çeşitli regatta yarışlarında kullanılabilecek şekilde üretileceği açıklandı. Yelkenlinin şimdilik teslim tarihi ise 2022 olarak belirtildi.

Yelkenlinin iç ve dış tasarımı için Nauta Design firmasıyla anlaşılmış. Firma ilk aşamada dış tasarımın bir maket görüntüsünü ortaya çıkarmış. Yelkenlinin mühendisliği ise Reichel/Pugh firmasına ait olacak.

Hafif alüminyum ile karbon birleşiminden oluşan, hafif bir yelkenli tasarlamanın, performans açısından önemli olduğunu belirten Royal Huisman, 55 yıllık deneyimleriyle performans alanında yenilikçi bir ürün çıkaracaklarının altını çizdi.

Şu an Royal Huisman’ın bünyesinde 55 metreden büyük olan Phi projesi ile 59.7 metrelik MM597’nin de bulunduğu toplamda dört proje üretim aşamasında. Bunlardan sadece Phi’nin önümüzdeki yıl tamamlanması beklenirken, diğer iki tanesinin tamamlanma tarihi 2022 olarak gösteriliyor. Amiral gemisi modeli olarak gösterilen Sea Eagle II ise bu yılın ilerleyen aylarında tamamlanıp teslim edilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken