Yelken

Southern Wind, 35 metrelik SW108 Hybrid’in iç tasarımını paylaştı

0

Güney Afrika tersanesi Southern Wind, yeni 35 metrelik SW108 Hybrid yelkenli yatının son görüntülerini ortaya çıkardı. Yeni görüntüler, Nauta Design’ın teknede yarattığı “zarif, rafine ve sıcak” temayı gösteriyor.

Nauta Design’dan Massimo Gino yaptığı açıklamada; “Müşteriler, parlak panellere kıyasla farklı miktarda ahşap içeren yeni bir tasarım için baskı yaptı. İç tasarımla çok ilgilendiler.” diye açıklıyor.

İlk olarak 2021 baharında tanıtılan SW108, tersanenin öncü yeni “Akıllı Özel” tasarım ahlakını benimseyen ilk model olacak. Yapı konsepti, tersaneye göre tasarım ve inşaat sürecini “zenginleştirirken” yüksek düzeyde ısmarlama detay sunmayı amaçlıyor.

Serinin ilk gövdesi bu yıl içinde teslim edilecek. Model, iki jeneratör, bir pil bankası ve elektrikli tahrik motorunun birleşimi üzerine kurulu dizel-elektrik hibrit tahrik sistemi sayesinde IMO Tier III uyumlu olacak.

Sistem üç farklı modda çalıştırılabiliyor. Sessiz mod, limanlarda demirleme ve manevra yapmak için akü bankasından güç alacaktır. Dizel-elektrik hibrit modu, yakıt tüketimini optimize edecek ve seyir halindeyken aküyü şarj edecek. Son olarak, yelken modu – Hidrojenerasyon – seyir halindeyken pervaneleri hidro jeneratör olarak kullanacak.

Nauta ile birlikte Farr Yacht Design, SW108 Hybrid’in tasarımı üzerinde çalıştı. Mühendislik üretici tarafından tamamlandı.

Yat, kıç tarafında ekstra geniş bir beach club ve beş metrelik bir botu tutacak kadar büyük bir garaj ile alanlar arasında bol miktarda bağlantıya sahip akıcı bir yerleşim düzenine sahip olacak.

Üretici; yeni modeli “özelleştirme, yenilik, güvenilirlik, sürdürülebilirlik ve verimlilik arasındaki nihai denge” olarak tanımladı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken