Yelken

Southern Wind, Thalima ve Farfalla’nın satışını onayladı

0

Southern Wind’deki aracılık ekibi, bu hafta yaptıkları iki satışı kutlayacak. Ekip, her ikisi de Southern Wind tarafından inşa edilen Thalima ve Farfalla adında iki çok özel yelkenli yatın satışını gerçekleştirdi.

Thalima, süper yat çiftinin daha yaşlı ve daha uzun olanı. 2010 yılında teslim edildi ve 33.6 metrelik bir gövdeye sahip durumda. Southern Wind, süper yatın hem iç hem de dış tasarımını yapmak için Nauta Design ile yakın bir şekilde çalıştı ve deniz mimarisini ve yelken planını kaleme almak için Farr Yacht Design’a emanet etti.

Süper yatın satışı Dolphin Yachts S.L. tarafından gerçekleştirilirken, satıcıyı temsil eden Southern Wind’den Jeremy Peek ve masanın diğer tarafında alıcıyı temsil eden Burgess’ten Jamie Small bulundu. Güney Afrika üretimi yelkenli yat, çevikliği ve manevra kolaylığı sayesinde suda adeta dans ediyor. Estetiği, başarılı performansıyla iyi bir uyum içerisinde tutuyor ve bu sayede sizi dünyanın her yerine güvenli ve konforlu bir şekilde götürebilecek bir yelkenli yat oluşuyor.

Thalima, güzelce döşenmiş ve tik kaplamalı dört kamarasında 10 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Ana süit ön tarafta yer alıyor ve özel bir VIP kabini ve konuklar için salonun önünde yer alan bir TV salonuna sahip. Geniş oturma alanından iskeleye ve yemek masasından sancak tarafına kadar geniş oturma alanı sayesinde salon konuklara sosyalleşmek için bolca alan sağlıyor.

Thalima yelken açtığında, 9 knot hıza ulaşmasını ve 13,5 knot maksimum hıza ulaşmasını sağlayan bir Cummins Inc. motorundan güç alıyor. Thalima, SW102 serisinden yükseltilmiş bir salonla inşa edilen ilk model olma özelliğini taşıyor.

Aynı hafta yapılan ikinci satış ise 31 metrelik yelkenli yat Farfalla oldu. Alıcının Superyacht Partners’tan Will Bishop’tan danışmanlık ve tavsiye almasıyla doğrudan piyasa dışı bir anlaşmayla satıldı.

Farfalla, 2014 yılında denize indirildi ve bol miktarda güverte alanı ve dört kamara düzeni sayesinde ideal bir seyir yatı olduğunu kanıtladı. Kardeşi Thalima gibi, Southern Wind de Farfalla’yı Nauta Design ve Farr Yacht Design ile beraber tasarladı ve Cummins Inc. motoruyla donatıldı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken