Yelken

Spirit Yachts, 22 metrelik yelkenli yat Spirit 72DH’yi piyasaya çıkardı

0

İngiliz yelkenli yat üreticisi Spirit Yachts, şu anda Suffolk’ta yapım aşamasında olan yeni Spirit 72 Deckhouse yatını tanıttı.

2021’de lansmanı yapılacak 22 metrelik yat, sahibinin Akdeniz’de seyir, yarış ve chartering gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlandı.

Teknede omurga, paslanmaz çelik zincir plakaları ve direk adımını birbirine bağlayan karbon takviyeli bir yapıya sahip, ayrıca bu yat karbon yapıya entegre edilen ilk Spirit yat modeli durumda.

Spirit Yachts yönetim direktörü Nigel Stuart, teknenin karbon yapısının “paslanmaz çelik eşdeğerine karşı 800kg’dan fazla tasarruf” sağlayacağını söyledi. Bunun, suyun “yatın genel performansını optimize edeceğini” de sözlerine ekledi.

Yatta ayrıca bir Bermudan sloop teçhizatı, karbon direği ve OneSails’ten bir yelkenli gardırop bulunacak.

Yatın dış kısmı Spirit’in standart deckhouse tasarımları gibi görünmekle birlikte, iç mekan tasarımı ise İngiliz avlusu için bir “Yeni adım” olarak adlandırılabilir.

Tekne, kokpit ve ana iç mekan arasında orta seviye oturma ve navigasyon alanı olmayan ilk Spirit deckhouse yat modeli olma özelliğini taşıyor.

Teknenin diğer bölümlerine değinmek gerekirse, kadırganın üzerindeki 360 derece pencereler, iç mekana bol miktarda doğal ışık sağlıyor. Beyaz bir kaplama ile birleştiğinde, “aydınlık ve havadar bir alan” yaratıyor.

Teknede konaklama toplam altı konuk ve iki mürettebat içindir. Misafir bölümlerinde, bir ileri master süit ve iki misafir ikiz kamarası bulunmakta.

Yatın güvertesinde, 10 kişiye kadar oturma kapasiteli büyük bir kokpit masası bulunuyor ve çeşitli su oyuncakları ve RIB tender depolanabiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken