Yelken

Sunreef, ikinci Sunreef 43M Eco katamaran siparişini imzaladı

0

Polonyalı tersane Sunreef Yachts, ikinci Sunreef 43M Eco modeli için sipariş imzaladı. Anlaşma, ilk gövdenin satışının duyurulmasından iki aydan kısa bir süre sonra Y.CO’da komisyoncu Ben Ritchie tarafından güvence altına alındı.

43M Eco, tersanenin Eco filosunun en yeni üyesi ve ilk olarak Ocak 2022’de tanıtıldı. “Nihai eko yelkenli katamaran” olarak ilan edilen 34 metrelik model, entegre güneş enerjisi ile su üzerindeki en büyük kompozit yelken yapılarından biri olacak. 24 saatlik periyotta yaklaşık 250kWh güç üretebilen güneş panelleri, gövdenin yan taraflarına, üst yapıya ve biminiye yerleştirilmiş.

Sunreef 43m Eco, 49 metrelik bir direk sayesinde 1600 metrekarelik yelkenle rüzgar yönünde uçabilirken, gelişmiş bir hidrojenasyon sistemi emisyonsuz seyir için sürekli bir yeşil güç kaynağı üretiyor. Model ayrıca, tersaneye göre 12 saate kadar “e-motor” sunan “son teknoloji” elektrik motorları ile donatılmış.

43M Eco’nun öne çıkan özellikleri arasında, kıç güverteyi, yüzme platformunu ve açılır kapanır balkonları tek bir alanda birleştiren kıç tarafta büyük bir “okyanus salonu” yer alıyor. Alan, bir masaj odası, konuklara içecek servisi yapan bir bar veya bir fitness alanı eklenerek her bir tekne sahibinin gereksinimlerine göre özelleştirilebiliyor.

Aynı alan, iki Jet Ski ve çeşitli su oyuncakları için yer bulunan, kıç güvertenin altına dikkatlice gizlenmiş “görünmez bir garaja” da ev sahipliği yapıyor. Bitişiğinde ofisi olan bir ana kamara ve pruvadaki geniş güneşlenme salonuna doğrudan erişim dahil olmak üzere yatta konaklama 12 kişiliktir.

Teknik yönetim ekibi YTMC, inşaatı denetlemek için Y.CO ile projede işbirliği içinde çalışacak.

Ben Ritchie yaptığı açıklamada; “Sunreef 43m Eco, harika kabin alanları ve muazzam hacmi sayesinde suda kaliteli zaman geçirmek için harika bir fırsat sunan heyecan verici bir projedir” dedi. Sessizlik, yatta zaten etkileyici olan konforu artırıyor. Tersane, tekne sahibinin teknik müdürleri YTMC ile birlikte bu yatın mümkün olan en yüksek standartta teslim edilmesini sağlamak için çok çalışıyor.” dedi.

Yatın ilk gövdesinin satışı Ocean Independence’ta Tim Quinlan tarafından tamamlandı ve Monaco Yacht Show 2022’de onaylandı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken