Yelken

Swan 120, Monaco Yacht Show’da ilk kez sahneye çıkıyor

0

36.5 metrelik ilk Swan 120 yelkenli süperyat, Monaco Yacht Show’da dünya çapında ilk kez görücüye çıktı.

Nautor’s Swan tarafından inşa edilen model, Fin tersanesinin Maxi serisinin amiral gemisi haline geldi ve Swan için performans yatlarında “yeni bir dönemi” temsil ediyor.

Deneyimli Nautor’s Swan tasarımcısı German Frers tarafından tasarlanan yat, Swan 98 modelinin iç tasarımını da üstlenen İtalyan mimar Misa Poggi’nin iç tasarımına sahip.

Tersane tarafından “gelecek nesil performans süper yat tasarımını tanımlayan” olarak tanımlanan 120, güvertede elektronik olarak kontrol edilen gizli bir bimini tavana ve güvertede “koridor koltukları” bulunan bir bölüme sahip. Bu arada kıç aynalığı, 4.5 metrelik bir botu ve diğer su oyuncaklarını alacak kadar büyük bir ihale garajı olan tik güverteli büyük bir yüzme platformuna dönüşüyor. İhale suya indirildikten sonra bu alan güneşlenmek veya hafif yemek bölümü olarak kullanılabiliyor.

Nautor’s Swan CEO’su Giovanni Pomati yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Güverte kıvrımları açılarak, yalnızca bir ihale suya indirmek için değil, yüzmek, tüplü dalış yapmak ve hatta sabahları kahvaltı yapmak için bir plaj güvertesini oluşturuyor.” dedi.

İç mimar Misa Poggi, iki alternatif iç konfigürasyon yarattı; birincisi tekne sahibinin kabininin kıçta olduğu, ikincisi ise tekne sahibinin kabininin ön bölümde olduğu seçenek. Her iki konfigürasyonda, bir çift kişilik ve iki ikiz olmak üzere ek üç misafir ebeveyn kabininin yanı sıra altı kişilik bir personel için özel banyolu üç ikiz mürettebat kabini bulunuyor.

Pomati, Swan 120’nin lüks ve performansı dengeleyerek Nautor’s Swan DNA’sını somutlaştırdığını söyledi. “Nautor’s Swan aynı zamanda performansla da ilgili. Yarışmayı ve rekabetçi olmayı seviyoruz ve ClubSwan’a sahip olmamıza rağmen Maxi Swan da hızlı olmalı. Yarış sahnesinde rekabet edebilmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip. ClubSwan yarışla, Maxi Swan ise seyirle ilgili.” dedi.

Pomati, 2021 Monaco Yacht Show’da Club Swan serisinin amiral gemisi, Club Swan 125 ve hibrit tahrikli ilk Swan yelkenli yat da dahil olmak üzere bir dizi yeni modelden bahsetti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken