Yelken

Swan 120 yelkenli yata ilk bakış

0

Finlandiyalı tersane Nautor’s Swan, geçen yıl Monaco Yacht Show’da dünya çapındaki ilk çıkışından bu yana 36,5 metrelik Swan 120 yelkenli yat Audrey the First’ün ilk iç mekan görüntülerini ortaya çıkardı.

Audrey the First, Swan 120 serisinin ilk modeli ve tersanenin Maxi serisinin amiral gemisi durumunda. Swan için performans yatlarında “yeni bir dönem” olarak ilan edilen bu tekne, uzun süredir birlikte çalıştığı Germán Frers ve Mark Whiteley işbirliğiyle özel iç mekan konsepti yaratılarak tasarlandı.

Audrey the First’ün sahibi son derece özelleştirilmiş bir iç bölüm istedi ve genel düzenlemeyi ve iç tasarımı Nautor’un şirket içi tasarım ekibiyle işbirliği içinde geliştirmek için Mark Whiteley Design’ı göreve getirdi. Özetle amaç, klasik mimari ve modern tasarımın iki anlatısını yeni bir bütün halinde birleştirmek ve modern bir klasik tema oluşturmaktı.

Yatın tasarım ve yapım ekibi, modern performans kruvazörlerinde genellikle bulunandan daha rahat bir his ile modernize edilmiş klasik bir yelkenli yat iç mekanı yarattı. Bu modern klasik görünüm, zengin maun ile paslanmaz çelik detayların eşleştirilmesiyle elde edildi, bu da sahalı panellere ve beyaz, elle dikilmiş yüzeylere karşı ayarlandı. Linley tarafından kaliteli deriler, Loro Piana döşemeler ve diğer parçalar kullanılarak ısmarlama mobilyalar oluşturuldu.

Yelkenli yatta ana salon açık plandır ancak sancak tarafına dönüştürülebilir bir yemek masası ve iskeleye bir salon ile iki ana bölüme ayrılmış. Salon, gerektiğinde divan veya normal derinlikte oturma düzenine dönüştürülebilen uyarlanabilir koltuklarla esnek hale getirilmiş. Konuk alanından mürettebat alanına geçiş yapan, yat sahibi tarafından talep edilen bir şarap barı, düzen yeniliği için ekstra puanlar kazandıran başka bir akıllı özelliktir.

Yatta salona, ​​kokpitten aşağı inen, kavisli camdan yapılmış 1,8 metre genişliğindeki bir refakatçi kapısı ile erişilmekte. Kokpit, seyir operasyonlarından ve dümen istasyonlarından oldukça uzaktadır ve tekne demirliyken veya seyir halindeyken kullanılabilir. Bu bölüm salon gibi, açık havada yemek yemek için kaldırılabilen ve birleştirilebilen alçak masaları olan esnek bir alandır.

Yat sahibinin kabini kıç tarafta yer alırken, kalan misafir odası, altı kişilik bir personel için özel banyolu üç ikiz mürettebat kabininin yanı sıra bir çift kişilik ve iki ikiz olmak üzere ek üç misafir ebeveyn kabininden oluşuyor.

Tersane tarafından “gelecek nesil performans süper yat tasarımını temsil eden” olarak tanımlanan 120, güvertede elektronik olarak kontrol edilen gizli bir bimini tavana ve güvertede “koridor koltukları” bulunan bir serpintiye sahip. Ayrıca kıç aynalığı, 4.5 metrelik bir ihale botu ve diğer su oyuncaklarını alacak kadar büyük bir garajı olan tik güverteli büyük bir yüzme platformuna dönüşüyor. İhale suya atıldıktan sonra bu alan güneşlenmek veya yemek yemek için de kullanılabilir.

Nautor’s Swan’da şu anda yapım aşamasında olan iki Swan 98 ve bir Swan 108 bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken