MotoryatYelken

Türkiye’de inşa edilecek 40 metrelik motorlu yelkenli yat Boa Kingdom tanıtıldı

0

Bodrum merkezli tersane SCA Yachting, Boa Kingdom adlı 40 metrelik yeni bir ahşap motorlu yelkenlinin inşasına başlamayı planladığını duyurdu. Yatın 2025’in başlarında teslim edilmesi planlanıyor.

Boa Kingdom, tersane daha önce yat kiralama ve yenileme hizmetleriyle tanındığından, SCA Yachting’in tekne inşa işine girişine işaret ediyor.

Gemi mimarisine Fuat Turan’ın önderlik ettiği tamamen özel yapım 345GT yat, ahşap epoksi laminat konstrüksiyon konusunda uzmanlaşmış Çavuşoğlu Tersanesi’nde inşa edilecek.

SCA Yatçılık kurucusu Cenk Avdan yaptığı açıklamada; “Çavuşoğlu Tersanesi’nin 60 yıllık mirası ve lamine ahşap alanındaki benzersiz uzmanlığından yararlanarak bu projede ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Boa Kingdom için ahşabı, olağanüstü yorulma direnci ve uzun ömür sağlaması nedeniyle tercih ediyoruz” dedi. “Ayrıca ahşap en çevreci seçenektir ve gemideki insanların sağlığına zarar vermez. SCA Yatçılık olarak, tercih ettiğimiz malzeme olarak ahşabı desteklemeye devam edeceğiz.” diye ekledi.

Yatta konaklama, yedi mürettebat için ilave tamamlayıcı ile 12 kişiye kadar olacak. SCA Yatçılık’ın şirket içi ekibi tarafından, bir Türk iş adamı olan yat sahibi ile yakın işbirliği içinde tasarlanan yat, 345 metrekarelik açık yaşam alanına sahip. Buna 16 metrekarelik bir yüzme platformu, 84 metrekarelik bir flybridge ve pruvada bulunan bir jakuzi dahildir.

İkiz 550 beygir gücündeki Volvo motorları ile güçlendirilen Boa Kingdom, 15 deniz mili azami hıza ve 12 deniz mili seyir hızına ulaşabilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat