Yelken

Yelkenli süper yat Maxi Swan 120’nin gövdesi tamamlanıyor

0

Nautor’s Swan, yapım aşamasındaki ilk Swan 120 yelkenli süper yatının gövdesini çevirdi.

Şimdi Pietarsaari’deki tersanenin avlusunda yapım aşamasında olan yatta kaplama başlayacak. Avlu, geçen yılın Ocak ayında ilk yatı sattığını ve inşasına başladığını açıkladıktan sonra bu görüntüler paylaşıldı.

Swan 120 aynı zamanda; Swan 48, Swan 65, Swan 98, ClubSwan 36 ve ClubSwan 125’i de içeren altı yeni modelden biri.

36.5 metrelik Maxi Swan modeli ilk olarak 2018 Monaco Yacht Show’da ortaya çıktı. Deneyimli Nautor’un Swan tasarımcısı German Frers tarafından tasarlandı ve Swan 98’in iç tasarımını da ele alan İtalyan mimar Misa Poggi’nin iç tasarımıyla üretiliyor.

Tersane tarafından “yeni nesil performans süperyat tasarımını tanımlamak” olarak nitelendirilen 120, gizli elektronik kontrollü bimini top ve güvertede ‘koridor koltukları’ olan püskürtme özelliğine sahip ayrıca dümen istasyonları arasında yer alan güvertede yaşam alanı içermektedir.

Kıç aynalığı, 4,5 metrelik bir ihale ve diğer su oyuncaklarını tutacak kadar büyük bir garaja sahip büyük bir güverte yüzme havuzuna dönüşebiliyor. İhale suya indirildikten sonra, bu alan güneşlenme veya yemek için de kullanılabiliyor.

Ürün hattı lideri Peter Naeye, geçen yıl Monaco Yat Fuarı’nda modeli sunarken yaptığı açıklamada; “Güverte sadece ihale indirmek için değil, yüzme, tüplü dalış, sabah kahvaltısı yapmak için bir plaj güvertesi oluşturmak için de açılabiliyor. Bu daha önce görmediğiniz bir şey.” dedi.

İç mimar Misa Poggi iki farklı alternatif iç mekan konfigürasyonu yarattı; birinde tekne sahibinin kabini kıç, diğerinde ise burun tarafında bulunmakta. Her iki konfigürasyonda ek üç misafir ebeveyn kabini, bir çift ve iki ikiz ve altı kişilik personel için özel banyolu üç ikiz mürettebat kabini bulunmakta.

Bir diğer göze çarpan özellik ise, kavisli camdan yapılmış 1.8 metrelik bir koridor yapısı ile erişilen bir salon. Bu arada iç mekan İtalyan tekstilinin tasarımlarından yararlanılacak.

Naeye, Swan 120’nin lüks ve performansı dengeleyerek Nautor’un Swan DNA’sını yapılandırdığını söyledi. Naeye, yeni modelin taban fiyatının 16 milyon euro olacağını açıkladı. “Kalite paraya mal oluyor, Nautor’ın Swan DNA’sının bir bedeli var ve fiyatlandırma konusunda agresif olmayı tercih ediyoruz.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken