Yelken

Yelkenli süper yat Maxi Swan 120’nin ilki tamamlanmak üzere

0

İnşa edilen ilk Swan 120 yelkenli süperyatı, Finlandiya’daki Nautor’un Swan’s Pietarsaari’deki tersanesinde tamamlanmak üzere. Yat boya salonundan taşındı ve şimdi bu yaz teslim edilmeden önce montajın son aşamasını geçirecek.

Tersanede yapım aşamasında olan ve içinde Swan 48, Swan 58, Swan 65, Swan 98, ClubSwan 36 ve ClubSwan 125 bulunan, 36,5 metrelik Maxi Swan modeli ilk olarak 2018 Monaco Yacht Show’da görücüye çıktı.

Veteran Nautor’un Swan tasarımcısı Alman Frers tarafından tasarlanan yat, Swan 98’in iç tasarımını da yapan İtalyan mimar Misa Poggi’nin iç tasarımına sahip.

Avlu tarafından “yeni nesil performans süperyat tasarımını tanımlayan” olarak gösterilen 120, elektronik olarak kontrol edilen gizli bir bimini tavana ve güvertede “koridor koltukları” bulunan sprey kapağına sahip. Kıç aynalık bu arada, 4.5 metrelik bir botu ve diğer su oyuncaklarını alacak kadar büyük bir garaja sahip, tik kaplı büyük bir yüzme platformuna dönüşüyor. İhale suya indirildiğinde bu alan güneşlenmek veya yemek için de kullanılabiliyor.

Nautor’s Swan CEO’su Giovanni Pomati, “Güverte sadece bir ihale başlatmak için değil, yüzmek, tüplü dalış ve hatta sabahları kahvaltı yapmak için bir sahil güvertesi oluşturmak üzere açılıyor. Yeni modelin taban fiyatı 16 milyon € olacak. Kalite paraya mal oluyor, Nautor’s Swan’ın DNA’sı bir bedelle geliyor ve biz fiyatlandırma konusunda çok agresif davranmayı başardık.” dedi.

İç mimar Misa Poggi teknede iki iç konfigürasyon yarattı; her iki konfigürasyonda da bir çift kişilik ve iki ikiz olmak üzere ek üç misafir en-suite kabini ve altı kişilik bir personel için özel banyolu üç ikiz mürettebat kabini bulunmakta.

Her iki yerleşim düzeninde de mutfak ve çamaşırhane mürettebat bölümlerinin yanında yer alırken, tam kirişli araç sahibinin kamarasında en-suite ve gömme dolap bulunmakta. Göze çarpan bir diğer özellik ise, kavisli camdan yapılmış 1,8 metre genişliğinde bir eşik kapısı ile erişilen bir salon. Bu arada iç mekan malzemeleri İtalyan kumaşları ve derileri içerecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken