Yelken

Yeni Balance 442 katamaran yolculuk için hazır durumda

0

Dünya Şampiyonu katamaran yarışçısı Phillip Berman ve Ödüllü deniz mimarı Anton Du Toit tarafından tasarlanan Balance 442, mavi suda sert ve hızlı, ayrıca teknenin kullanımı da son derece kolay.

Balance Katamarans şirketinin kurulumu, 2012’de Dünya Şampiyonu katamaran yarışçısı Phillip Berman’ın Balance 451 modelini tasarlamak için Kiwi Donanma Mimarı Roger Hill ile güçlerini birleştirmesiyle gerçekleşti. Katamaran son derece hızlı ve yetenekli bir mavi su yolculuğunu sağladı, ancak büyüyen bir alıcı grubu Balance 526 ve 482’nin küçük bir versiyonunun isteğinde bulundu ve böylece Berman ve Du Toit, nihai modern 44 ayak performans yolculuk katamaranını tasarlamaya başladılar.

Balance 620, 526, 482 ve 442 için ilk ilham, tasarım ve inşa etme tutkusuyla geldi gerçekten baştan aşağıya hız ve konforda iyi yerlere gitmek isteyen ancak henüz taşınan bir çift veya aile için en iyi performans yolculuğunu vaad ediyor. Üretici yeni 442’yi gerektiğinde tek elle kullanımı kolay, bakımı kolay, ancak içte ve dışta çok zarif yaşam alanları sunacak şekilde tasarladı. Öne eğik dalga delici yaylar, çift daggerboard’lar, karbon takviyeli güverteler ve mobilyalar ile tekne eşsiz performans ve çarpıcı tasarım sunuyor.

Ağır Yaşam, Zarif Tasarım

500’den fazla katamaran sattıktan sonra müşterilerinin yatlarını zarif evlere dönüştürmek istediklerini bilen üretici teknenin iç tasarım hatlarını incelemek için saatlerini harcadı ve Katamaran yaşam ergonomisi üzerine derinden çalışıldı, yataklar, tuvalet ve duşların yanı sıra dolaplar ve yüzeyler gerçekten de son teknoloji ürünü. Avrupa tarzı iç mekanlar, 25 yılı aşkın süredir üst düzey iç mekan tasarımında lider olarak bilinen saygın Philadelphia tasarım firması OLC tarafından tasarlanmış ve koordine edilmiş.

Yelken Açmak Daha Kolay

Balance 442 ile asla mürettebatı beklemeye gerek kalmıyor. Tekne kolayca tek elle kontrol edilecek şekilde tasarlanmış.

1205 metrekarelik güçlü yelken planıyla Balance 442, Tüm diğer Balance tasarımları gibi bir yeşil çevresel makinedir. O, yelken açmak istediğiniz en kötü hava koşullarına dayanacak şekilde üretildi.

Çift Daggerboard

442, yelken altında maksimum performans arayanlar için çift daggerboard ile yapılandırılmış. Sığ sular artık sınır dışı değil. Yukarı rüzgar performansı levhalar aşağı konumdayken önemli ölçüde artırılırken, rüzgar performansı levhalar yükseltilmiş durumdayken arttırılıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken