Motoryat

108 metrelik Luminosity satışa konuldu

0

Benetti’nin geçtiğimiz sene üretip sulara indirdiği Luminosity’nin satışa konulduğu açıklandı. İtalyan Benetti firması tarafından üretilen 107.8 metrelik Luminosity’nin iç ve dış tasarımı Reymond Langton, Azure Yacht Design, Zaniz Interiors ve Giorgio M. Cassetta gibi firmaların ortaklığıyla yapıldı.

Hemen her katında tavandan yere camların kullanıldığı, bu sayede ışığın ve manzaranın her noktadan gözüktüğü yatın tavan yüksekliği de 3 metre olarak tutuldu. 811 metrekarelik alanın 3 metre yüksekliğiyle birleşince iç tasarımın epey geniş ve ferah olduğunu söyleyebiliriz.

Konaklama kapasitesi de bu büyüklükteki bir yat için gayet tatmin edici seviyede. 12 odasında toplam 27 misafirin lüks konaklama imkanının bulunduğu 108 metrelik yatın çocuklar için ranzalı odası da bulunuyor. 37 çalışanın görev yaptığı yat tüm görevliler için konaklama kapasitesi sağlıyor.

İçerisinde konferans odası, hastane alanı, hamam, alt ve üst kat lobileri, gece ayın izlenebileceği bir lounge, spor salonu, yüzme havuzu gibi detayların bulunduğu yatın bir de özel tasarım asansörü bulunuyor.

En üst güvertesinde helikopter pisti de bulunan Luminosity’nin dizel-elektrik motoru bulunuyor. Bu sayede 12 saat sessiz bir şekilde pil gücünü kullanabiliyor. Altı Caterpillar C32 motoru bulunan yatın ulaştığı en yüksek hız ise 16.5 knot.

108 metre uzunluğuyla Luminosity, geçtiğimiz hafta sonu paylaştığımız 2020’nin satışta olan en uzun yatları listesine 2. sıradan giriş yapmayı başardı. Yat için istenilen ücret ise dudak uçuklatan cinsten; 225 milyon euro.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat