Motoryat

110 metrelik Jubilee’nin yenilenme işlemi tamamlandı

0

2017 yılında Oceanco tarafından üretilen 110 metrelik devasa lüks yat Jubilee, çok fazla sularda kalmadan Mart 2019’da Lürssen’in Hamburg’taki tersanesine çekilmiş ve yenilenme işleminin yapılacağı açıklanmıştı.

Neredeyse baştan başlanacak şekilde elden geçen, boyasından iç mekan tasarımına kadar birçok detayı baştan yapılan Jubilee, 16 aylık işlem süresinin ardından tamamlanarak teslim edildi.

Beyaz ana gövdesinin üstüne mavi renkli bir tasarıma kavuşan 110 metrelik devasa yat, hem dış tasarımı hem de güverte konfor alanları tamamen yenilendi. Jubilee, 2017 yılında tamamlandıktan sonra 2018 Kasım’ında yeni sahibine satılmıştı. Yatı alan kişi ise kendi istediği şekilde yenilemek için yatı Lürssen’e emanet etmişti. Dolayısıyla yenilenme işleminin amacı eski yatlardaki modernizasyondan daha çok, yeni sahibinin isteklerine çevirmek için yapıldı diyebiliriz.

34 misafir ağırlama ve 41 görevlinin konaklama kapasitesinin yer aldığı 17 misafir odalı ve 23 görevli odalı dev yat, 18.5 knot hıza kadar ulaşabiliyor.

Dev yat, 2018 yılında 275 milyon euro gibi devasa bir fiyata satılmıştı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat