Motoryat

137 metrelik kuğu şeklindeki konsept motor yat

0

İtalyan tasarımcı Lazzarini, bir hayli ilginç bir konsept motor yat ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 137 metrelik devasa bir yat olmasıyla yetinmeyen bu yeni yatın dıştan görünümü bir kuğuyu andırıyor.

Kuğunun boynu olarak yatı nen önüne bir vinç yerleştiren Lazzarini, vincin tepesine de yine ilginç bir tasarıma sahip küçük bir yat yerleştirmiş. Bu yat da dışardan bakıldığında kuğunun kafası olarak gözüküyor. Boynu olarak gözüken bu vinç, denize doğru dönüp katlanarak tepesindeki yatı denize bırakıyor ve üzerindeki merdiven sayesinde bu yata ulaşıp sağlıyor.

Arkasında helikopter pistini barındıran yatın yine arka tarafında geniş iki katlı güvertesi bulunuyor. Burada da yemek alanı ve güneşlenme alanları düşünülmüş. En altında ise yüzme platformu yerine iki küçük keyif yatı yerleştirilmiş. Bu küçük yatlar daha çok karaya ulaşım için düşünülmüş gibi. En tepesinde ise güneş panelleri ve açık bir yüzme havuzu bulunuyor.

MTU Rolls-Royse motoru kullanması planlanan yatın 18 knot hıza ulaşabileceği belirtiliyor. Henüz konsept aşamasında olan bu yat için bir müşterinin olduğu ve 500 milyon dolarlık üretim bedelini karşılamak istediği belirtiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat