Motoryat

27 metrelik süperyat ‘Infynito 90’ Ferretti Yachts tarafından sunuldu

0

Boot Düsseldorf açılışında Ferretti Yachts, Ağustos 2022’de duyurulan yeni Infynito serisindeki ilk modelini sundu. Adında markanın baş harflerini (FY) içeren yeni seri, tekne sahiplerinin yeni ihtiyaçlarına şekil veren bir stil sunuyor; çevre ile sorunsuz temas, daha sürdürülebilir malzemeler ve navigasyon, özel detaylar ve deniz ve gökyüzü ile doğrudan bağlantı sağlıyor.

Ferretti Yachts Infynito, Piero Ferrari liderliğindeki Stratejik Ürün Komitesi ile Ferretti Group Mühendislik Departmanı arasındaki işbirliğinin sonucu. Yatta dış tasarım ve gövde Filippo Salvetti’ye aitken, iç mekanlar Ideaeitalia’nın eseridir.

Yeni serinin 2023’te piyasaya çıkacak ilk modeli Ferretti Yachts Infynito 90’dır. Toplam uzunluğu 27 metre, Lh’si 24 metrenin altında ve bu nedenle CE sertifikasına sahip gezi teknesi olarak sınıflandırılan ve maksimum 7,33 metrelik genişliğe sahip olan bu tekne, yat, seyir tutkunlarına eşsiz bir yeni deneyim yaşatmak için tasarlandı. Yat, 100 m²’den fazla açık hava yaşam alanına (segment ortalamasından neredeyse %50 daha fazla) ve 140 m²’den fazla iç mekana (ortalamanın %25’inden fazla), ana güverte ve bir skylounge’a sahip.

Ideaeitalia’dan Davide Bernardini ve Alessio Battistini yaptıkları açıklamada; “Ferretti Yachts Infynito serisi, yeni konseptlere ihtiyaç duyan bir segmente hitap ediyor. İç tasarım sürecinin ana amacı, sofistike estetik etki ile her zaman işlevsel ve verimli olan alanların yönetimi arasında uyumun hüküm sürdüğü erdemli düzenler yaratarak alan algısını yükseltmekti. Ferretti Yachts Infynito, yatlarını giderek artan bir şekilde evlerinin bir uzantısı olarak, içinde yaşanacak yeni bir yer olarak görecek tekne sahipleri için tasarlandı.” diyor.

Ferretti Yachts Infynito 90, yatı 22 knot azami hıza ve 17 knot seyir hızına çıkaran (ön veriler) 1.800 mHP’ye (opsiyonel versiyonda) kadar derecelendirilmiş bir çift MAN V12 motorla donatılabiliyor.

Yeni seri aynı zamanda F.S.E.A. teknolojisini (Ferretti Sustainable Enhanced Architecture), çevre dostu seyir çözümleri paketini içeriyor. Bu sistem, elektrik üreten ve yerleşik hizmetlere güç sağlamak için bir lityum pil takımını şarj eden bir güneş çatısı içeriyor.

İcra Kurulu Başkanı Alberto Galassi liderliğindeki Ferretti Group, benzersiz bir marka portföyüyle lüks yatların ve gezi teknelerinin inşası ve satışında artık dünya liderlerinden biri: Ferretti Yachts, Riva, Pershing, Itama, Mochi Craft, CRN, Custom Line ve Wally gibi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat