Motoryat

27 metrelik Van der Valk süper yatı LeVen’ın içine göz atın

0

2019 yılında Hollandalı yat üreticisi Van der Valk tarafından Fort Lauderdale International Boat Show’da gösterilen ve International Superyacht Society’s Innovation in Technology Award ödülünü kazanan LeVen’in gelin tasarımına yakından göz atalım.

27 metre boyutundaki kompakt diyebileceğimiz süperyat, tamamen alüminyum gövdeden oluşuyor. Ev konforunun yaşatılması amaçlanan tasarımda ana güvertenin yarısı gölgelikli, yarısı ise tamamen açık bir şekilde planlanmış. Böylece istenildiği anda güneşlenmek, istenildiği zaman da güverte içinde açık havadayken güneşten kaçmak mümkün.

Güvertenin en ucunda tamamen deniz manzarasıyla baş başa kalınan bir güneşlenme minder alanı bulunuyor. İç mekanda ise mutfak ve ada şeklindeki masa yine lüks bir evi anımsatıyor.

Yemek alanı ise mutfak kısmının hemen dışında, üst güvertede bulunuyor. Üstü tamamen kapalı olan yemek alanında 8 kişilik geniş bir yemek masası yer alıyor.

360 derece deniz manzarası konsepti bulunan iç odalar ise yine rahatlama alanı olarak tasarlanmış. Beyaz ve krem rengi tasarım ağırlıkta, böylece renklerin göz alması engellenip, denizin maviliğinin ön plana çıkarılması sağlanmış.

Odalarda ise boyu kısa ama en olarak oldukça geniş bir pencere tercih edilmiş. Böylece yine aynı mantıkta odanın her yerinden deniz manzarası gözükebiliyor.

Elektrik sistemine sahip olan LeVen, lithium-ion pil sistemiyle çalışıyor. Bu sayede sabit, kararlı ve temiz bir enerji sağlayabiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat