Motoryat

28 metrelik yeni süperyat Leopar yapım aşamasında

0

Geçen yıl Seven Stars tarafından satın alınmasının ardından Leopard Yachts, Permare ile işbirliği içinde 28 metrelik yeni bir modelin yapımına başlıyor.

Leopard 28m olarak adlandırılan model, Andrea Ramasco liderliğindeki dış ve iç tasarıma ve Permare Tersanesi ve Optima Design’ın gemi mimarisine sahip. Pemare’ye göre yeni model, daha eski Leopard modellerine kıyasla çağdaş bir düzen ve “artan verimlilik” sunuyor.

GRP’de inşa edilen Leopard 28, 6.8 metrelik bir kirişe ve maksimum 1.8 metrelik bir drafta sahip. Bir kaptan kamarasında üç mürettebat kapasiteli dört kabinde ve iki yataklı başka bir kabinde sekiz misafir için konaklama imkanı sunacak.

Leopard 28, gelişmiş teknolojik araştırmalarla birleştiğinde, 28 knot seyir hızında ve maksimum 32 knot hızda düşük yakıt tüketimine izin verecek olan üçlü Volvo Penta D13 IPS 1350 – 1000 Hp IPS ile güçlendirilecek.

Model, Ligurya merkezli Permare ile işbirliği içinde üretilecek ve Leopard Yachts’ın tarihi evi olarak bilinen Pisa’daki olağan Tombolo tersanesinden bir adım ötede inşa edilecek.

Leopard Yachts’ın hikayesi, Picchiotti ailesinin İtalya’nın Toskana kıyılarında Giuseppe Picchiotti e Figli tersanesini kurmasıyla 1907’de üretime başladı. 1973 yılında aile, ilk Leopard Yat’ı yaratmak için Paolo Caliari ile işbirliği yaptı ve şimdi Yedi Yıldız, Permare ile ortaklaşa efsanevi markanın yeniden canlanmasını denetlemek için kurucu Piero Picchiotti’nin nimetini aldı.

Yılların tecrübesine sahip İtalyan ekibi, yeni yatı 2023’te suda görmeyi umuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat