Motoryat

42.5 metrelik yeni konsept serisi Orca ortaya çıktı

0

Türk yat üreticisi KRC Yachting, resmi olarak “KRCM 140 Serisi – The Orca” olarak adlandırılan 42,5 metrelik yeni bir seriyi sunmak için tasarım stüdyosu ITALSTYLE Design ile işbirliği yaptı.

Şu anda mühendislik aşamasında olan seri, çelik gövde ve alüminyum üst yapı ile 26 aylık bir inşaat aşaması ile inşa edilecek.

KRC’nin satış uzmanı Mert Kocaman’a göre tasarım, orkalardan ilham alıyor. Yatın basit düzeninin beklenmedik özelliklerle dolu olduğunu ve serinin kişiselleştirme için pek çok alan sunacağını söylüyor. Tasarımın öne çıkan özellikleri arasında bir dizi açılır deniz terası ve dokun-git helikopter pisti ve havuzun eklenmesi mevcut seçenekler arasında.

Seri, yatın dokuz metrelik genişliğini en üst düzeye çıkaran ve bir güneşlenme bloğu ve küçük yemek alanı sunan açık bir arka güverte ile tasarlandı. Üst güvertede, kıçta bir jakuzi ve oturma alanı bulunurken, güneşlenme terası konukların güneş ışığından tam olarak yararlanmaları için açık bırakılmıştır.

Bu arada Kocaman’a göre iç tasarım “tamamen müşteri odaklı” olacak. Yatta bir kaptan, iki VIP olmak üzere yedi misafir kamarası, kaptan dahil dört kişilik mürettebat için yer bulunan dört misafir kamarası bulunacak.

390GT Orca serisi, 13 knot azami hıza ve 11 knot seyir hızına sahip olacak.

Yeni seri, KRC tarafından yakın zamanda piyasaya sürülen ve KRCM 110 olarak adlandırılan konsept serisiyle bir takım benzerlikler taşıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat