Motoryat

44 metrelik konsept EXO 144, LP Design UK tarafından tanıtıldı

0

Cornish stüdyosu LP Design UK, EXO 144 adlı yeni bir 44,2 metrelik kaşif motor yatını tanıttı.

Stüdyonun EXO serisinde giriş seviyesi model olarak tasarlanan yat, 8,5 metrelik bir kiriş, 4000 deniz mili menzili ve 500’den az GT’si ile daha kompakt bir ayak izine sahip.

LP Design UK’nin sahibi Richard Liebowitz, “57 metre ve 63 metrelik modelleri tanıttıktan sonra, kaşif süperyat pazarının daha küçük ucundaki bir teklifin bizim için çok önemli olduğunu hissettik” dedi.

LP Design UK, yapım teknik özelliklerini, fiyatlandırma kılavuzunu ve olası teslimat tarihini daha da geliştirmek için yakında önemli bir tersane ile ortaklığını duyurmayı umuyor.

Süperyat çelik gövdesi ve alüminyum üst yapısı ile 12 misafir ve sekiz mürettebat üyesini ağırlayacak şekilde tasarlanmıştır. Güverteler, üst güvertede yer alan ve cömert manzaralı “penthouse” süit olarak hizmet veren master süit ile düşünceli bir şekilde düzenlenmiştir.

Yatta öne çıkan diğer özellikler arasında bir gözlem güvertesi ve limanda veya demirlemede tekneye katılan misafirler için varış lobisi olarak hizmet veren bir beach club bulunmakta.

EXO 144’ün içi, çağdaş bir tema ve nötr tonlarla yeni bir karaktere sahip. Yatta çeşitli oturma ve fonksiyonel alanlar mevcut; Tekne güvertesindeki gölgeli yemek, dinlenme salonları ve büyük bir havuz, farklı grup veya aile üyelerinin bir araya gelip sosyalleşmelerine veya teknede ayrı ayrı vakit geçirmelerine olanak tanıyor.

EXO Explorer serisi, “gösteri için hiçbir öğe yok” tasarım felsefesi ile desteklenmekte. Liebowitz yaptığı açıklamada; “her işlevsel ve estetik öğe, temeldeki konsepti güçlendirmek için çalışmalıdır. Vizyonumuz zarafet, örnek işlevsellik, geniş dış görünümler ve geniş depolama alanı yaratmaktır.” diyor.

Yat için öngörülen ana motorlar, ona 11 knot seyir hızı ve 14 knot maksimum hız veren ikiz Caterpillar C32 895kw modelleridir.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat