Motoryat

65 metrelik keşif yatı Fassmer tanıtıldı

0

Alman süperyat tasarım firması olan Beiderbeck Design, 65.65 metrelik konsept keşif yatını tanıttı. Fassmer Yachts firması tarafından üretilecek olan keşif yatı, hem konaklama hem de depolamanın aynı anda yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmış.

Keşif yatlarının doğası gereği farklı araçlar taşıyabilen ve helikopter pisti bulunan Fassmer yatının (tam model adı henüz belirlenmemiş) helikopter dışında arabalar içinde bir otoparkı bulunuyor. Özellikle zorlu araziler için farklı modellerde araç taşınması düşünülmüş.

İç tasarımda ise 12 kişinin rahat konaklayabileceği belirtiliyor. Altı tane çift kişilik odası bulunacak olan yatın sahibi için master odasının epey büyük olduğu ve yine büyük bir banyosunun bulunacağı belirtiliyor.

Spor salonu, spa ve benzeri detayların bulunacağı keşif yatının tam kapasite çalışması için de 18 kişilik bir görevli konaklama kapasitesi belirlenmiş.

Üçlü Gen-set motoru bulunan ve her biri 1138 kVA güç üreten yatın 12.8 knot hıza kadar ulaşabileceği belirtiliyor. 65 metrelik Fassmer keşif yatının ne zaman üretime başlanacağı ve ne zaman teslim edileceği ise henüz açıklanmadı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat