Motoryat

74 metrelik Amels Limited Editions 242 teslim edildi ve M&EM olarak adlandırıldı

0

74 metrelik Amels Project 242-07 sahibine teslim edildi ve M&EM adını aldı. Bu teslimat, tersanenin Limited Editions 242 serisinin yedinci lansmanını işaret ediyor ve Damen Yatçılık tersanesinden ayrılırken Avanti ve New Secret kardeş gemilerine katılıyor.

Yatın kraliyet mavisi gövdesi ve buz beyazı üst yapısı, stüdyonun tersaneyle uzun süredir devam eden ortaklığının devamı niteliğindeki Tim Heywood tarafından tasarlandı ve iç tasarımı Winch Design tarafından yapıldı.

M&EM, ana güvertesinin kıç tarafında büyük bir yüzme havuzu bulunan bir spa küveti ile tamamlanmış, öne bakan özel bir güverteye sahip. Yatta 1.790 GT’lik bir iç hacim, 12 misafir ve 19 mürettebat üyesini ağırlayabiliyor, ancak kabinlerin konfigürasyonu henüz açıklanmadı.

Proje yöneticisi Peter Dijkwel, Amels’in “bu güzel yatı sahiplerine teslim etmekten mutluluk duyduğunu” ve “tüm taraflar arasındaki mükemmel işbirliği sayesinde mümkün olan bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi.

Yat, en son IMO Tier III düzenlemelerini karşılamak için temiz bir emisyon gücü ve tahrik paketi ile donatıldı. Bazı kardeş gemilerinin aksine, M&EM, suya hızlı erişim için modifiye edilmiş bir kıç ve entegre hidrolik basamaklar da içeriyor.

Damen Yachting’in satış direktörü Rob Luijendijk, yeni lansman hakkında şunları söyledi: “Bu tasarım birçok müşterinin hayal gücünü ele geçirdi ve özellikle bu, Sınırlı Üretim konseptinin harika bir örneği.” “özel gereksinimlerine uygun bir yat yaratmak için birçok yönü özelleştirebildi.”

Sekizinci Sınırlı Üretim 242 gövdesi Aralık 2021’de satıldı ve 2024’te teslim edilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat