Motoryat

74 metrelik Bilgin 243 projesi Türkiye’de teknik olarak lanse edildi

0

Türk tersane Bilgin Yachts, Bilgin 243 olarak bilinen 74 metrelik spekülatif projesinin teknik lansmanını duyurdu. Yatın inşaatı Haziran 2018’de başladı ve 2024’te teslim edilmesi bekleniyor.

Çelik gövde ve alüminyum üst yapıdan üretilen süper yatın dış hatları ve gemi mimarisi Unique Yacht Design tarafından tasarlanmış. Dış tasarım “aerodinamik” olarak tanımlanıyor ve net şekiller ve büyük, dikey pencereler içeriyor.

Unique Yacht Design CEO’su ve kurucusu Emrecan Özgün, dış tasarımla ilgili olarak, “Bu yat, iç ve dış konseptleri dengelerken konuklarına bir ‘dolce vita’ sunuyor. Dış hatlar seksi, keskin, erkeksi, modern ve en önemlisi zamansız olarak tanımlanabilir.” dedi.

Süper yatta iç mekanlarda, 16 misafir kapasiteli bir oturma odası yemek masası bulunurken, konaklama, dördü alt güvertede, iki VIP ve ana güvertede tekne sahibinin süiti olmak üzere yedi kamaraya yayılmış durumda. Master kabinde jakuzi, teras, çalışma alanı ve özel salon bulunmakta.

Teknedeki diğer öne çıkan özellikler arasında, güneşlenme alanı olan bir flybridge ve bar, vlounge alanları, spor salonu, sauna ve ihale garajı ile tamamlanmış 50 metrekarelik bir beach club yer alıyor. İkiz 1920 kW ana motorlarla güçlendirilen yat, 17 knot maksimum hıza ulaşabilecek ve 12 knot hızda yaklaşık 5000 deniz mili seyir menzili sunacak.

Bilgin Yacht CEO’su İsmail Şengün, Bilgin 243’ü “Deniz ve kara arasında geçen bir ömrün yanı sıra, sahibine dış ve iç yaşam alanları arasında iyi düşünülmüş bir ilişki sunmak için tasarlanmış bir süper yat” olarak nitelendirdi ve şunları ekledi Bilgin 243’ün teknik lansmanı ve tasarımı, tüm Bilgin ekibi için tam bir başarı sağladı. Yıla büyük bir sıçrama ile başladığımız için çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Teknik lansmanın ardından Batı İstanbul Marina’da tefrişatı tamamlanacak olan Bilgin 243’ün 2024 yılında sahibine teslim edilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat