Motoryat

80 metrelik ikinci ve üçüncü Bilgin 263 süperyat tamamlanmak üzere

0

Türk tersanesi Bilgin Yachts, 80 metrelik Bilgin 263 serisindeki ikinci ve üçüncü süperyatların tamamlanmak üzere olduğunu duyurdu.

İki yat, serinin ilk teknesi olan 80 metrelik Tatiana’nın kardeşleri olacak. Halihazırda satılan ikinci gövde 2022’de suya indirilecek, üçüncüsü ise 2023’te suya düşecek.

Bilgin 263, Unique Yacht Design’dan dış tasarım ve tekne mimarisine sahipken, iç tasarımı H2 Yacht Design tarafından kaleme alındı.

Teknede büyük bir özel tekne sahibi kamarası, ana güvertede dört misafir kamarası ve alt güvertede üç VIP kamarası olmak üzere sekiz misafir kamarasında toplam 16 misafir için konaklama mevcut.

“Evden uzakta bir ev hissi veren” iç mekanda kullanılan malzemeler arasında mermer, deri, tik ve özel yapım halılar yer alıyor. Ayrıca beach club’ın ana salona doğrudan erişimi mevcut.

Bilgin 263 serisi, avlu tarafından “çevre dostu” olarak tanımlanıyor. Hem Tatiana hem de iki kardeş tekne, ana motorlara ve jeneratörlere bağlı SCR sistemine sahip ve IMO Tier III uyumlu.

Unique Yacht Design CEO’su ve kurucusu Emrecan Özgün, Bilgin 263 serisini “gerçekten benzersiz” olarak nitelendirdi.

“Yüksek dozda tasarım klişelerinden kaçınırken, şık ve seksi bir profile sahip çok çekici bir yat yarattık” dedi.

2.560 kW’lık ikiz motorlarla güçlendirilen Tatiana, 19.3 knot’a ve 12 knot seyir hızına ulaşabiliyor. Bilgin Yachts, ikinci ve üçüncü gövdenin Tatiana ile aynı performansa sahip olacağını söylese de önemli farklılıklar mevcut durumda. İkinci gövde, renkler ve malzemeler açısından farklı bir iç tasarımın yanı sıra güvertelerde “altın dokunuşlar” sunacak.

Bu arada üçüncü ünite, iç ve dış alanlarda %20 daha büyük hacme ve ayrıca artan jeneratör kapasitesine sahip. İç konfigürasyon ayrıca, daha iyi görünürlük için ana güvertenin üzerinde yer alan tekne sahibinin güvertesini ve üst güvertedeki kaptan köşkünün durumunu görebilecek.

Bilgin Yachts, 2023’te teslim edilmek üzere inşa halinde 74 metrelik bir yat olduğunu, 2022’de ise iki adet 50 metrelik yatın daha denize açılacağını açıkladı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat