Motoryat

AB Yachts, 39 metrelik AB125’i ortaya çıkarttı

0

Next Yacht Group’un bir markası olan AB Yachts, yeni AB125 serisinin ilk teknesinin satışını duyurdu.

AB125, tersanenin bu yılın Mart ayında piyasaya sürülen 36,8 metrelik AB120 serisinin geliştirilmiş hali. 7,5 metrelik genişliğe sahip sportif profili, AB Yachts’ın 220GT AB120’den “daha da cömert” olacağını iddia ettiği etkileyici iç hacmi gizlemektedir.

AB125’in tasarımının anahtarı, dönüştürülebilir yerleşik alanıdır. Salonun sürgülü kapıları açıldıktan sonra iç ve dış mekanları birbirine bağlar ve salonu, kıç kokpiti ve plaj alanını 140 metrekarelik tek bir alanda birleştirir.

Yatta iç mekanlar, Next Yacht Group’un Centro Stile tarafından sahibinin özelliklerine göre özelleştirildi ve tersaneye göre “gerçekten türünün tek örneği” bir tekne ortaya çıktı. Yatta tüm detaylar açıklanmazken, üst yapının tavandan tabana pencereleri sayesinde birim 360 derecelik okyanus manzarasına sahip olacak ve salon 50 metrekarenin üzerinde camlı yüzeylere sahip olacak. AB Yachts ayrıca keyifli toplantılar için sahibinin takdirine göre özelleştirilebilen geniş bir uçuş vaat ediyor.

AB120 gibi, kokpit de talep üzerine üstü kapatılan deniz manzaralı bir havuza ev sahipliği yaparken, iki kıç siperin eklenmesi plaj alanını daha da genişleterek burayı bir “deniz terasına” dönüştürüyor.

Süperyatın diğer bir dikkate değer tasarım özelliği, kıç garajın yüzdürme sistemi ve botları ve su oyuncaklarını indirirken ve çekerken daha fazla kolaylık sağlayan işlevsel ön garajdır. AB125, 6,3 metrelik bir bot için istifleme kapasitesine sahiptir.

AB125, selefi AB120 gibi 40 knot’un üzerinde bir azami hıza ulaşabilecek. 1,4 metrelik su çekimi ile Bahamalar ve Karayipler gibi inanılmaz derecede sığ limanlarda ve demirleme yerlerinde de gezinebilir.

Next Yacht Group satış başkanı Giacomo Benelli yaptığı açıklamada; “Bu satıştan özellikle gurur duyuyoruz” diyor. “Görevimiz, yalnızca göz alıcı ve yüksek performanslı değil, aynı zamanda orijinal, ayırt edici ve giderek artan heyecan verici yatlar sunmaktır ve piyasa yanıt veriyor.” diye ekledi.

Bu satış haberi, modelin resmi olarak piyasaya sürülmesinden önce geldi. AB Yachts tarafından 2023 yılında iki AB100 ünitesi ve bir AB80 dahil olmak üzere üç yatın daha teslim edilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat