Motoryat

AB Yachts, AB100 süper yatın üçüncüsünü piyasaya sürdü

0

İtalyan tersanesi AB Yachts, 30 metrelik AB100 serisinden yeni bir süperyatın lansmanını duyurdu. Yunga ve El Mirlo kardeş teknelerinin ardından, serinin 2021’de yeniden tasarlanmasından bu yana denize indirilen üçüncü yat olacak.

Serinin önceki tasarımı, sırasıyla 2016 ve 2019’da piyasaya sürülen Spectre ve Lea III ile temsil ediliyor.

Tamamen üreticinin kendi bünyesinde tasarlanan AB100, 50 knot’luk müthiş bir hız ile şu anda piyasadaki en hızlı yatlardan biri durumunda. İkiz MTU dizel motorlarla çalışıyor ve 550 deniz mili seyir menziline sahip. Mat, kömür renkli gövde, bu birime özellikle çarpıcı bir dış profil kazandırıyor.

Dört mürettebatın yanı sıra teknede en fazla 10 misafir ağırlanabilir. Kıç kokpit ve ana salonu birbirine bağlayan gizli sürgülü kapı sayesinde iç mekanlar sorunsuz bir şekilde dolaşılabiliyor. Süper yatta bulunan tabandan tavana pencereler, 360 derecelik manzara ve bol doğal ışık sunuyor.

Teknede öne çıkan özelliklerden bir diğeri ise, oyuncaklar ve ihaleler için yenilikçi bir fırlatma sistemi ile donatılmış kıçtaki plaj kulübüdür.

AB100, bu yıl 24 ila 36 metre arasında değişen beş AB Yachts ünitesinden biridir. Tersaneye göre yat, ilk sezonunu Akdeniz’i dolaşarak su üzerinde geçirecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat