Motoryat

Altın renkli Dynamiq GTT 135 süper yat Stefania denize indirildi

0

Süper yat üreticisi Dynamiq, çarpıcı altın gövdeli GTT 135 süper yat serisinden Stefania’nın ilk gövdesini piyasaya sürdü.

41 metrelik tamamı alüminyum olan süper yat Dynamiq’in Toskana’daki tersanesinden suya indirildi ve şu anda deniz denemeleri yapıyor. Bu lansman, süper yattaki iki yıllık geliştirme ve inşaat sürecini takip ederek geldi.

Stefania, teslimatın ardından Arcon Yachts aracılığıyla kiralama için teklif edileceği Monaco’da olacak.

Lansman hakkında konuşan Dynamiq’in kurucusu ve CEO’su Sergei Dobroserdov şunları söyledi: “Bu başarıdan, özellikle de bu zorlu COVID-19 zamanlarında gurur duyuyoruz.”

“Stefania’nın sahipleri için bir ayrıcalık ve gurur kaynağı olduğundan eminiz, ana akım yolunu takip etmeyen ve Dynamiq GTT 135’i seçen bir aile, boy aralığındaki en iyi tekne ve ters pruva, uzun alt güvertede, teknenin ortasındaki en rahat yerde bulunan su hattı ve ana kamara gibi seçeneklerden yararlanabilecek.”

Stefania, metalik altın ve koyu kahverengiyle boyanmış ayırt edici bir gövdeye sahip ve Dobroserdov Design tarafından kaleme alınmış bir dış tasarıma ve Van Oossanen Naval Architects tarafından tasarlanan hızlı deplasmanlı gövdeye sahip.

Teknedeki temel özellikler arasında, önde bir jakuzi ve iki TV ekranı bulunan iki bölüme ayrılmış 120 metrekarelik bir güneşlenme terası ve kıçta uçsuz bucaksız okyanus manzarasına sahip bar bulunmakta.

Stefania diğer bölümlerinde, kıçta ana güvertede büyük boy bir havuz ve ikinci bir barı olan açık hava plaj kulübüne sahip. İç mekanda konaklama, beş alt güverte kabinde toplam 10 misafir içindir. Salonda gerçek bir şömine bulunurken, iç mekanda 2,2 metre yüksekliğinde tavanlar bulunuyor.

Stefania’nın tahrik paketi, 20 knot azami hız ve 3500 deniz mili menzili için ikiz MAN V12 1650 motor içerir. Bu arada yatın 1,8 metrelik su çekimi sığ demirlemelere erişim sağlar.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat