Motoryat

ALVA Yachts 28 metrelik ikinci Ocean Eco 90 katamaranını satışa çıkardı

0

Almanya merkezli tersane ALVA Yachts, amiral gemisi 27.5 metrelik Ocean Eco 90 Open katamaran serisinin ikinci ünitesini sattı.

2024 sonunda suya inmesi beklenen model açık bir flybridge konfigürasyonuna sahip ve transatlantik menzilinden ödün vermeden elektrikli tahrik sağlayan güneş panelleri ile donatıldı.

Katamaran; 14 metrelik genişlik, ana güvertede salon, 10 kişilik yemek alanı ve zarif bir bar ile tamamlanan bol ışıklı salon gibi özelliklerle yat sahiplerine ve konuklarına kullanmaları için bolca alan sağlıyor. Konuklar buradan, sekiz kişilik rahat bir oturma alanının bulunduğu dış güverteye kolayca erişebiliyor.

Yatta ana güverteden konuklar, ikiz yüzme platformları aracılığıyla suya kolayca erişebiliyor. Yatın diğer bölümlerinde açık bir flybridge ve dümen mahallinin yanı sıra bir sky lounge, kokteyl bar ve üst güvertede jakuzi bulunuyor. Ön güvertede iki ayrı oturma düzeni ve büyük boy şezlonglarla donatılmış alternatif bir sosyal alan bulunmakta.

Yatta konaklama, alt güvertede dört kamaraya bölünmüştür; sancak tarafında açılır bir terası, özel bir çalışma odasını ve lavabolarla tamamlanmış bir en-suite banyoya bağlanan gömme gardırobu içeren büyük bir kaptan kamarası bulunuyor. Mürettebat içinse iki kabin daha mevcut.

Teknik özellikler açısından, Ocean Eco 90 Open, yatın 200 metrekarelik güneş paneli ve jeneratörlerinden güç alan 140-360 kWh pil paketine bağlı iki adet 500kW elektrik motoruyla çalışıyor. Model aynı zamanda tersane tarafından “yakıt hücresine hazır” olarak tanımlanıyor.

ALVA Yachts’ın tasarım başkanı Milan Henn, tersanenin üretimdeki ikinci gövdeyi satmış olmaktan “memnun” olduğunu söyledi. “Tekne sahiplerimizin sürmesini hayal ettiğimiz yaşam tarzı için popülerliğini gösteriyor” dedi.

Ocean 90 Eco’nun iki farklı versiyonu bulunuyor: birinci gövdede yer alan kapalı “kaşif” stili ve ikinci gövde için seçilen açık flybridge stili.

Birinci gövde şu anda ALVA’nın Antalya tersanesinde donatım aşamasına girmek üzere ve 2023’te suya inmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat