Motoryat

ALVA Yachts, elektrikli Ocean Eco 78’i duyurdu

0

Alman tersanesi ALVA Yachts, çevreye duyarlı elektrikli katamaran yelpazesine yeni bir ekleme yaptı. Ocean Eco 78, elektrikli tahrik ve transatlantik menzile sahip 23,7 metrelik çok gövdeli bir yattır.

ALVA Yachts Tasarım Başkanı Milan Henn, Ocean Eco 60’ı temel alan Ocean Eco 78, “60’ın sunduğu her şeyi daha büyük bir ölçekte sunuyor” diyor.

Süperyattaki 12 metrelik genişlik tekne sahiplerine ve konuklara geniş alan sağlarken, ikiz yüzme platformları suya kolay erişim sağlar.

Yatta alt güverte, sosyalleşme için ana noktadır ve sekiz kişilik U şeklinde oturma yeri ve yatın her iki tarafında güneşi yakalamak için ikiz açılır teraslara sahiptir. Büyük boy şezlonglar ve soğutma seçeneklerine sahip ön güvertede ve dümende ek oturma ve güneşlenme alanları bulunabilir.

Yatta içeride geniş bir salon, barı olan geniş bir mutfak ve ebeveyn banyosu ve gömme dolap içeren büyük bir ana süit vardır. Konuk konaklama birimi, sancak tarafında bir çift kişilik misafir kamarası ve iskeleye doğru bir çift kişilik ve iki yataklı oda içerir ve her biri ebeveyn banyosuna sahiptir. İç mekan, modern bir dokunuşla zamansız bir his veren dokusal katmanlar ve mobilya ve kumaş karışımından oluşan “yeni bulunan bir tasarım yönü ve malzeme seçimine” sahiptir. Stil yarı özelleştirilebilir ve yat sahipleri beş mod arasından seçim yapabilir: Dağ, Orman, Çöl, Kumul ve Deniz.

Yatın geniş çatısı, elektrik motorlarına güç sağlamak için enerji toplayan ve ona transatlantik menzil ve “neredeyse sınırsız özerklik” sağlayan güneş panelleri ile entegre edilmiştir. Lansman, ALVA Yachts’ın sorumlu yatçılığı teşvik etme misyonundaki bir sonraki adımdır.

Milan Henn yaptığı açıklamada; “Yeni Ocean Eco 78, mevcut serimize mükemmel bir ek olarak yaratıldı ve Ocean Eco 60 ile 90 modelleri arasında yer alıyor ve sahiplerine 60’tan cömert bir boyut artışı sağlıyor, ancak 90’da mürettebat ihtiyacını ortadan kaldırıyor” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat