Motoryat

Aras Kazar, Wakinyan adlı fütüristik 130 metrelik trimaran konseptini tanıttı

0

Türk yat tasarımcısı Aras Kazar, tasarım portföyündeki en yeni süper yat konseptini açıkladı. Adını Lakota dilinde “gök gürültüsü” anlamına gelen “Wakíŋyaŋ”dan alan 130 metrelik trimaran, su üzerindeki “gök gürültüsü” olarak tanımlanıyor.

Konsept, yukarıdan bakıldığında kuş benzeri bir silüet oluşturan fütürist ve minimalist çizgilere sahip.

Tam yükseklikte temperli cam, her güverteyi sarıyor ve açık ana güverteyi elemanlardan koruyan heykelsi dalga benzeri tasarımlarla doğal ışığın iç kısmı her açıdan doldurmasına izin veriyor. Yatta iç mekanlarda beş misafir kamarası, bir ana süit, mürettebat kamaraları ve bir spa bulunurken, dışarıda bir kıç güverte havuzu bulunmaktadır.

Tasarımcı, “İç tasarım, dışın yumuşak, yumuşak ve bulutlu hissini takip ediyor” dedi. “Wakinyan, keyfini ister içeriden, ister sadece dışarıdan bakın, sizi sakin ve rahatlatıcı hissettirmek için tasarlandı.” dedi. Wakinyan, kendisine 32 knot’luk etkileyici bir azami hız sağlayan elektrik ve hidrofoil teknolojisiyle donatıldı. Tasarımcı, Wakinyan’ın “o sıkıcı yavaş süper yatlardan biri olmadığını” ekledi.

Wakinyan, “minimalist, fütürist ve gösterişli” tasarımlarda uzmanlaşan ve Ono, Noy, Nave Nera ve Moto gibi süper yat konseptlerinden oluşan bir portföye sahip olan Aras Kazar’ın son projesi durumunda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat