Motoryat

Arcadia 24 metrelik Sherpa 80XL’in dördüncüsünü piyasaya sürdü

0

İtalyan tersanesi Arcadia, Sherpa 80XL serisinin dördüncü ünitesini piyasaya sürdü. Mabelle isimli 23.8 metrelik yat, İtalya’nın Sorrento yakınlarındaki Arcadia tersanesinde kapalı bir törenle suya indirildi.

Yeni yat, daha önce 50 metrelik Zefira, 33 metrelik Ribelle ve 58 metrelik Kokomo da dahil olmak üzere çok sayıda yelkenli yat sahibi olan deneyimli bir tekne sahibi için hizmete alındı. Tekne sahibinin ekibi; süperyatın, inşa ve kişiselleştirme sürecine büyük ölçüde dahil oldu.

Mabelle, yedi metrelik kirişinden tam anlamıyla yararlanan ve çok sayıda benzersiz dokunuş içeren son derece kişiselleştirilmiş bir düzene sahip. Arcadia’ya göre, iç mekan “renkler, yaşanabilirlik, pratiklik ve onu önceki modellerden ayıran bir deniz stili” sunuyor.

Yat sahipleri, dış ve iç alanlar arasındaki “karşıtlıkları ortadan kaldıran” “sessiz renkler” kullandı ve ayrıca, bu alanın tekne sahibinin isteklerine göre ısıtılmasını veya soğutulmasını sağlayan sürgülü cam kapılara sahip benzersiz bir Kış Bahçesi kurulumuna da sahip durumda.

Yatta konaklama dört kamaraya bölünmüş ve yatın yan tarafında saklanmış, güneşlenmek için lazarette alanını açık bırakan ihale garajı bulunuyor.

Arcadia, bu modelin sahibinin kullanması için 200 metrekareden fazla iç ve dış alana sahip olduğunu bildirdi. Mevcut Sherpa 80XL modelleri gibi, Mabelle de eko-odakını geliştirmek ve konaklama yükünü güçlendirmek için güneş panelleri ile donatılmış.

İki Volvo Penta IPS 1350 motoru, yata yaklaşık 10 knot seyir hızında 1200 deniz milinin üzerinde bir menzil sağlıyor, test koşullarında ulaşılan en yüksek hızı ise 23 knot civarında.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat