Motoryat

Baglietto, 48 metrelik T-Line süperyat Lion’u piyasaya sürdü

0

İtalyan tersane Baglietto, daha önce gövde 10233 olarak bilinen 48 metrelik süper yat Lion’un lansmanını duyurdu.

Baglietto’nun geleneksel deplasman hattındaki üçüncü tekne olan yat, ilk kez 3 Haziran’da suya indirildi. Yatın inşası, aynı zamanda Güney Amerikalı sahibinin teknik danışmanlığını da yapan Camper & Nicholsons tarafından denetlendi.

Teknede dış tasarım Francesco Paszkowski Design tarafından kaleme alındı.

Leonardo Santi ile birlikte şirket içinde tasarlanan iç mekan, avluya göre “sakinlik ve zarafet” ile tanımlanıyor. “Bronz ve hardalın doğal ve sıcak renkleri”, baştan sona “kahverenginin yumuşak tonları” ile tezat oluşturuyor.

Çelik bir gövde ve alüminyum üst yapı ile inşa edilen yat, “etkileyici hacim ve benzersiz dış alanlar” sunuyor. 140 metrekarelik güneşlenme güvertesinde, kıç tarafında şezlonglarla çevrili bir yüzme havuzunun yanı sıra kahve barı, barbekü ve buzdolabı içeren bir öğle yemeği alanı bulunmakta. Bu alan geçişle doğrudan mutfağa bağlı. Güneşlenme terasının ilerisinde 360 ​​derece okyanus manzaralı güneşlenme alanı bulunmakta. Tekne sahibinden gelen özel bir talep, güneşlenme güvertesi de dahil olmak üzere yatın tüm güvertelerini birbirine bağlayan bir kristal asansörün dahil edilmesini içeriyor.

Lion, skylounge’a daha fazla alan sağlayan bir üst güverte düzenine sahip. Bu, bir kış bahçesi oluşturmak için dışarıya doğru uzanıyor ve 12 kişilik bir yemek masası içeriyor.

Bu arada alt güverte yerleşimi, sürgülü bölme duvar sayesinde dört çift kabine dönüştürülebilen iki büyük çift kişilik kabine sahip olacak. 46 metrekarelik plaj kulübünde ise tam donanımlı spor salonu ve buhar banyosu bulunan bir spa yer alıyor. İhaleler ve iki jet ski ise pruvada oturuyor.

Süper yatta güç ise, maksimum 15 knot hız ve 11 knot seyir hızı sunan ikiz MTU 12V2000M72 motorlarından gelecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat