Motoryat

Baglietto 60 metrelik ilk amiral gemisi T60’ı sattı

0

Baglietto, T60 amiral gemisini Monaco Yacht Show’da tanıttıktan sadece üç ay sonra, tersane serideki ilk gövdenin satışını duyurdu.

60 metrelik modelin inşaatı, planlanan 2026 teslimatı için gelecek yılın başında başlayacak. Tersane ayrıca, yeni sipariş üzerinde çalışma başladıktan hemen sonra inşaata başlamak için spekülatif bir ikinci gövdeyi görevlendirdiğini açıkladı.

T60 projesi, Margherita Casprini ile birlikte ilk ünitenin iç mekanını da şekillendirecek olan Francesco Paszkowski’nin tasarım yeteneklerini içeriyor. Model, önceki T52 tasarımıyla aynı çizgileri temel alıyor, ancak dış tavanla uyum sağlayan zarif yan payandalar sayesinde yumuşatılırken, lombozları içeren siyah cam şerit daha da akıcı bir profil sağlıyor.

Süperyatta hem ana salonda hem de üst güvertede yer alan boydan boya pencereler, tamamen açılıp gizlenerek geniş bir iç-dış alan yaratma özelliğine sahip. Yattaki diğer özellikler arasında yüzme havuzu, bar ve merdivenle ana salona açılan salon içeren 60 metrekarelik bir beach club yer alıyor.

Kaptan süiti ana güvertede yer alıyor ve bir cam asansörle erişilebiliyor, ancak tersane ayrıca üst güvertenin yalnızca tekne sahibinin dairesine tahsis edildiği ikinci bir konfigürasyon sunuyor. Kalan misafir kamarası, ana güvertede yer alan iki VIP ve iki misafir kamarası, alt güvertede yer alan beşinci bir misafir kamarası olarak yapılandırılmıştır. Yatta, 13 kişilik bir mürettebat için konaklama imkanı bulunuyor.

Yatta üst güvertede bir jakuzi ve güneşlenme alanı bulunuyor, ancak konuklar kendilerini merkezi bir yemek masası, bir bar ve 360 derecelik bir yüzme havuzu sunan 165 metrekarelik bir terasın bulunduğu güneşlenme güvertesine çekilebilecekler.

Yatta, helikopter iniş pisti, konukların tamamen mahremiyet içinde istedikleri gibi gelip gitmelerine olanak tanır veya alternatif olarak, ana güvertede iki bot ve iki jet ski barındıran bir bot garajı bulunur.

Baglietto CCO’su Fabio Ermetto yaptığı açıklamada, “Bu satışı sağladığımız için duyduğumuz büyük gururu gizlemek zor,” dedi. “Bu modelin, bugün pazarın aradığı tüm özelliklere sahip olduğuna inanıyorum, ancak aynı zamanda yeni ufuklar da açıyor. Son derece yenilikçi, benzeri görülmemiş yerleşik çözümler uygulayarak eğlence amaçlı teknecilik endüstrisine katkı sağlayacak.” dedi.

CEO Diego Michele Deprati şunları ekledi: “T60, Seagull markasının olağanüstü tarihinde yeni bir sayfa açıyor ve yeni bir çağın başlangıcını işaret ediyor.”

T60, maksimum 16 knot hız ve 12 knot seyir hızına ulaştıracak iki CAT C32 ACERT motorla donatılmıştır. Yat sahibinin talebi üzerine hibrit tahrik sistemi kurulabilir. Bu gelişme, 2022’de İtalyan tersanesinden gelen bir dizi faaliyeti takip ediyor; ilk gövdesi henüz suya inmemiş olan T52 için sekiz sipariş onaylandı ve DOM 133 için yedi sipariş imzalandı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat