Motoryat

Baglietto üretimi 38 metrelik özel yapım süperyat Enterprise piyasaya sürüldü

0

İtalyan tersane Baglietto, La Spezia tesisinde 38 metrelik özel bir süper yat projesinin lansmanını duyurdu. Enterprise adlı yat, DOM133 Attitude’un lansmanının ardından bu hafta tersanede suya indirilen ikinci yat oldu.

Enterprise, düz bir yay ve ana ve üst güvertelerde geniş cam kullanımı ile tanımlanan Francesco Paszkowski’nin tasarımı doğrultusunda alüminyumdan yapılmıştır. Yatın profili, kıçta yumuşak çizgilerle pruvada daha güçlü bölümler arasında geçiş yapıyor ve yatın ortasındaki büyük pencerelerle tamamlanıyor.

Süperyatın sahibine göre Enterprise, 8.8 metrelik bir kiriş ile 440GT’de şimdiye kadar yapılmış en büyük 38 metrelik yat durumunda. Teknenin iç kısmının tasarımı hala gizli tutuluyor ancak yat sahibinin eşi tarafından tersanenin kendi tasarım ekibiyle işbirliği içinde tasarlandı.

En son lansman hakkında konuşan Baglietto’nun ticari yetkilisi Fabio Ernotto şunları söyledi; “Enterprise, yepyeni bir platformun geliştirildiği son derece yenilikçi bir özel proje ve kesinlikle bir serinin ilki olma potansiyeline sahip.”

Yat sahibi ayrıca yatın özel tasarımı hakkında da şunları söyledi: “Bir kağıt üzerinde eskiz olarak başlayan şey… denizde bir villa gerçek oldu. Gittiği her yerde kendini ifade edecek bir yat: cesur, çarpıcı, şık. İnsanlar ‘Bu nedir?’ diye soracaklar. Eşsiz olduğunu anlayacaklar. Bunun bir Baglietto olduğunu anlayacaklar.”

Enterprise, 18 knot azami hız sağlayan iki Caterpillar ACERT C32 motor tarafından desteklenmektedir. Süperyatın Eylül ayında Monaco Yacht Show’da dünya çapındaki ilk prömiyerini yapması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat