Motoryat

Beneteau Flyer 10 incelemesi: Bir günlük tekne mi? Cruiser mi? Gerçekten bir Flyer mı?

0

Kulağa ilginç gelebilir fakat, dört yataklı konaklama, kıç yatırmasında yaklaşık 33ft ve 700hp’lik bir LOA ile Beneteau’nun yeni Flyer amiral gemisi, modern Flyer filosunun daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyor. Üç kişilik bir yaylı şezlong, dört kişilik bir dümen ve ayrı bir kafa ve duş bölmesi ile birlikte gelmesi, tekneyi daha komple bir hale getiriyor.

Beneteau, Flyer 10’u bir “gün teknesi konseptinin arkasında bir liveaboard teknesi” olarak tanımlamayı tercih ediyor, Avrupa Yılın Powerboat’ı olarak taçlandırılmış ve dikkatinizi çekecek bir tekne.

Çok yönlü yaşam

Flyer 10’daki kokpit olağanüstü. Sancak tarafına girerken, diyagonal geçit sizi kolayca geniş bir güneşlenme alanına dönüştüren altı kişilik bir yemek masasının yanından geçiriyor. Arka koltuk arkalığını yatırırsanız, bu güneşlenme koltuğu 2.5m uzunluğa kadar uzatılabiliyor, Sancak mutfağında iki halkalı bir gazlı ocak, bir lavabo ve bir buzdolabı vardır ve konuşmak için bir çalışma tezgahı olmasa da, yemek bölümünün karşısındaki konumu yemek hazırlamak için masaya kolayca geçebileceğiniz anlamına geliyor, pişirmenin burada açık havada, yemek yiyenlerin ve ileri uzanma alanlarının yakınında yapılması mantıklı bir tercih olmuş.

Dört koltuklu dümen konfigürasyonu, sosyal bir aile sürüşü için de harika ve burada birinci sınıf rüzgar koruması var. Aslında kıç tarafındaki iki merkezi koltuğa bile elemanlardan iyi bir koruma sağlanıyor. Performans açısından, dokuz saniyede 20 deniz mili ve yaklaşık 42 deniz milinin üst ucunun yanında 16 saniyede 30 deniz mili bekleyebilirsiniz. Ayrıca performans üst düzey ikiz 350 beygirlik motorlar tarafından tamamen garanti ediliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat