Motoryat

Benetti 34 metrelik Oasis yat Opus’u denize indirdi

0

Benetti, İtalya’nın Viareggio kentindeki tersanesinden 34,4 metrelik en son yatını denize indirdiğini duyurdu. Opus olarak bilinen bu tekne, Oasis 34M hattından iki yılda fırlatılan altıncı ünite oldu.

Süperyatta dış mekanlar İngiliz stüdyo RWD’ye, iç mekanlar ise Oasis 34M serisi için devam eden bir işbirliğinde New York merkezli mimarlık stüdyosu Bonetti ve Kozerski’ye ait. Fakat Opus, metalik gri gövdesi ve üst yapısıyla, ana ve üst güverteleri oyan “Köpekbalığı Grisi” kaplamasıyla önceki birimlerden farklıdır.

Yatta yedi kişilik mürettebat alanının yanı sıra beş kabinde 10 misafir için konaklama sunulmaktadır. Detaylar henüz açıklanmamış olsa da iç mekanlar, yat sahibinin kendi tarzına göre özelleştirildi.

Opus ayrıca serinin ticari markası olan Oasis Deck ile donatıldı ve geleneksel beach club’ın yerini kademeli, açık hava güneşlenme salonu aldı. Alanı “geniş, keyifli bir vahaya” dönüştürmek için tasarlanan Oasis Güvertesi, katlanabilir bir kanat tasarımına, entegre bir cam ön daldırma havuzuna ve ana güverte salonundan bile kıçtan 270 derecelik engelsiz bir manzaraya sahip.

Süperyat, artan gövde verimliliği için dikey pruva ve ikiz MTU motorları ile seri, 14,5 deniz mili seyir hızına ve 16 deniz mili azami hıza sahip. Başka bir Oasis 34M ise bu yılın Kasım ayında teslim edilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat