Motoryat

Benetti, Oasis güverteli yeni 50 metrelik B.Now süper yatını denize indiriyor

0

Benetti en yeni B.Now 50M süper yatını Livorno tesislerinde denize indirdi. FB605 proje adını taşıyan yat, RWD’de dış tasarımcılar tarafından tasarlanan B.Now ailesinin en son üyesi olarak suya indirildi. Benetti’deki kurum içi ekip ise yatın deniz mimarisinden sorumlu durumdaydı.

Yeni 50 metrelik yat, tersanenin “107 metrelik Lana ve Oasis 34M’nin stil ve tasarımından etkilendiğini ve bu ikisini kendi yatlarında çoğaltmak istediğini söyleyen deneyimli bir kadın sahibi için inşa edildi.

Yatın tasarımının önemli bir parçası, ticari markalı Oasis Deck’tir ve FB605, kıç güverte çözümüne sahip ilk B.Now yattır. Oasis Deck, açılır teras kanatları ve entegre bir sonsuzluk havuzu olan bir açık hava beach cluba sahip. Gölge için opsiyonel bimini ile açık alan, konuklara ana salondan suya sorunsuz bir yolculuk sunuyor.

Benetti Stil Departmanındaki iç mimarlar, FB605’e “zamansız bir zarafet” getirmek için tekne sahibiyle yakın bir işbirliği içinde çalıştı. Yatta iç mekan, sahibinin kendi seçtiği mermer ve açık ve koyu renk gruplarında değişen ayarlara sahiptir. Kıvırcık akçaağaç ahşap paneller, duvarları baskılı deri ekler ile süslüyor.

Teknede altın malzemeler, Lalique kristal ve özel oniks lambaların yanı sıra misafir kamara duvarlarında Armani kumaşlar ve üst güverte salonunda Hermes kanepe ve koltuk da bulunuyor.

B.Now serisi, kiralama için optimize edilmiş olsa da, FB605’in özel mi yoksa kiralama için mi tutulacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat