Motoryat

Bilgin 163’ün ikincisinin teknik lansmanı tamamlandı

0

Mart ayında ilk yatın teknik lansmanının ardından Bilgin’in 50 metrelik 163 serisinin ikinci gövdesi 22 Temmuz tarihinde İstanbul, Türkiye’deki tersanede suya indirildi.

Unique Yacht Design tarafından tamamlanan dış ve gemi mimarisi ve Hot Lab çizim tahtalarından alınan iç mekan ile yat, benzer büyüklükteki diğer yatlara kıyasla yüzde 20’lik bir tekne alanı artışı sunmayı hedefliyor.

Bilgin Yachts İcra Kurulu Başkanı İsmail Şengün, “Bilgin Yachts’ın kendine özgü tasarım imzasında daha fazla iyileştirme öngörüyoruz” dedi. “Bilgin 163, en iddialı projelerimizden biri ve müşterilerimize sunabileceklerimizin mükemmel bir örneği.” diye ekledi.

Altı kabinli bir yerleşim düzenine sahip olan yat, bol sıcak tonlar ve rafine tonlarla doğal bir renk paletinde tamamlanacak. Yatın stili, iç mekanı doğal ışıkla dolduran ve çok parlak vurguların gerçekten parlamasını sağlayan büyük pencerelerle tamamlanacak.

Yeni süperyat, Hot Lab’ın en son felsefesini takip ediyor: “Voyagers için Mimarlık”. Hot Lab’in ortağı ve tasarım başkanı Enrico Lumini’ye göre, tasarımın odak noktası “çizgilerin yumuşaklığı için yenilenmiş bir anlayışla temiz mimari hacimler” üzerinedir. Bu amaçla, teknede kullanılan her renk ve malzeme arasında yumuşak bir geçiş olacaktır. Çıplak ahşap, dikişli deri ve yatın iç kısmında kendini gösteren değerli malzemelerle ayrıntılara özellikle dikkat edildi. Stüdyo ayrıca, yatın tasarım dilinin önemli bir köşe taşı olarak yetenekli işçilikten bahsetti.

Unique Yacht Design’dan Emrecan Özgün, yatın ortalamadan daha geniş dış alanlar ile elde edilen “sportif” bir görünüme sahip olacağını söyledi. Yatın ilk görüntüleri, geminin ortasında gölgeli bir bölümü olan ve kıç güvertelerinde yemek bölümü veya dinlenmek için bolca alana sahip geniş bir güneşlenme terasına işaret ediyor.

Ayrıca Bilgin’in mevcut popüler modellerinden biri olan 80 metrelik Tatiana’dan farklı olmayan büyük bir beach club’a da sahip olması bekleniyor.

Yatın ilk gövdesi 2023’te teslim edilmek üzere yolda ve kısa bir süre sonra kız kardeşi de onu takip edecek. İkinci gövde spekülasyon üzerine inşa ediliyor ve şu anda satılık olarak listeleniyor. En son 163, şu anda yapım aşamasında olan sekiz Bilgin projesinden biri. Türk yat endüstrisi için yoğun bir döneme işaret eden tersanenin yerleşik filosunda iki adet 80 metrelik süperyat, 74 metrelik bir proje ve iki adet yepyeni 52 metrelik proje de yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat