Motoryat

Bilgin Yachts, 52 metrelik yarı özel Bilgin 170’in satışını duyurdu

0

Türk inşaatçı Bilgin Yachts, 52 metrelik bir Bilgin 170 modelinin daha ilk müşterisine satıldığını duyurdu. Süperyat’ın ilk iki ünitesinin 2025 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Alüminyumdan inşa edilen yarı özel yat, Unique Yacht Design’dan Emrecan Özgün ile Milanlı iç mimar Hot Lab arasındaki işbirliğinin sonucudur.

Yeni model, Bilgin 163’ü temel alarak daha fazla alan ve daha geleneksel bir yay tasarımıyla aynı yerleşim düzenini sunuyor. Köprü tabliyesi bir buçuk metre uzatılırken, pruva, kurtarma botu konuşlandırıldığında ilave bir dinlenme alanı sunuyor. Uzatılmış yüzme platformu aynı zamanda su kenarında daha fazla alan sunar.

Bilgin Yachts’ın ticari direktörü Berkay Yılmaz, “[Bu satış] müşteriyle ilk işbirliğimizi temsil ederken, son 4-5 yıldır Bilgin Yachts’ı yakından izliyorlar” dedi. “Tersanemizi ziyaret ettiler ve 80 metrelik Tatiana ve 47,5 metrelik Moonraker (eski adıyla Snow 5 olarak biliniyordu) gibi gemileri keşfetme fırsatı buldular; bu da onları işçiliğimizin, iç tasarımımızın ve uzmanlığımızın üstün kalitesinden etkiledi. Yatın mühendislik, genel tasarım felsefemizden bahsetmiyorum bile.” diye ekledi.

Çift CAT motora sahip Bilgin 170, maksimum 16 knot hıza, 10 knot seyir hızına ve 5.000 deniz mili menzile ulaşabiliyor. Bilgin’in, en yenisi Bilgin 163 de dahil olmak üzere şu anda inşa halinde olan dört yatı bulunuyor. Bilgin 170 serisinin üçüncü ve dördüncü ünitelerinin 2026 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat