Motoryat

Bir süper otomobilin tüm güzelliğine ve gücüne sahip olan tekne “A88 Gransport”

0

Geçtiğimiz sene Officina Armare Design, Lamborghini’nin Centenario Roadster’ından ilham alan açık hava sürat teknesi konseptiyle bir sıçrama yaptı. Şimdi, Milan merkezli stüdyo, denizin Huracan Evo Spyder’ı gibi görünen en üst düzey bir lüks yatının tanıtımını yaptı.

A88 Gransport, gövdeden kıç tarafına uzanan kesintisiz bir çizgi sayesinde aerodinamik bir siluete sahip.

Tıpkı tekerlekli ilham perisi gibi, 88 metrelik yat da aşırı miktarda güç sağlıyor. Tam eğimde 40’tan fazla deniz miline ulaşabilen, 2.600 beygir gücündeki MTU 16V 2000 M94 dizel motorlarla donatılmış ve 35 deniz mili ile seyahat ederken, tekne 350 mil menzil sunmakta.

Bunun da ötesinde, yüksek performanslı teknenin neredeyse her santimi aerodinamik düşünülerek tasarlanmıştır. Maksimum akış için çok sayıda hava girişi, kıç tarafında dört karbon fiber spoyler ile çarpıcı bir su altı egzoz sistemi ve aerodinamik bir hardtop bulunuyor. Büyük cam panellerden üretilen bu hardtop, konukların güneş ışığı ve gölge arasında seçim yapmasına da izin veriyor.

Zarif bir süper otomobilin aksine, A88 Gransport, iki ana süit ve iki ikiz kabinde sekiz arkadaşınıza kadar sığabilecek geniş bir iç mekana sahip.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat