Motoryat

Bury Design, sürat teknelerinden ilham alan 24 metrelik ihale konseptini ortaya koyuyor

0

Avustralyalı stüdyo Bury Design, Inception 24 adlı yarış teknelerinden esinlenen 24 metrelik bir ihale konseptini ortaya çıkardı.

25 knot hıza sahip dizel-elektrikli hibrit sistemle çalışan Inception 24 tamamen folyolu, elektrikli tahrikli bir tahrik paketi ile donatılırsa 40 knot maksimum hıza ulaşabiliyor.

Stüdyo, teknedeki temel özelliklerin “orta hızlarda yüksek verimlilik” sağlamak için tasarlanmış hafif, dar bir gövdeyi içerdiğini söyledi. Stüdyo, “Dar gövde formunun çok açık olmayan ek faydaları var” diye ekledi. “Dar bir beam, tekneye aktarılan dalga enerjisini yuvarlanma hareketleri şeklinde düşürür, bu da teknedeki gyro dengeleyicileri dalgalanmayı en aza indirmede etkili kılar.”

Inception 24, “az sayıda insanı lüks içinde” ağırlayacak şekilde tasarlanmış ve gece boyunca iki kabinde dört misafir veya günübirlik gezilerde 12 kişi konaklayabiliyor. Inception 24, iki kişilik bir ekip tarafından işletiliyor.

Teknede iki ebeveyn kabini ana salonun önüne oturmakta. Kıç, bir kanepe ve altında yumuşak bir depolama alanı bulunan geniş bir şezlong bulunan açık bir güverte alanı içeriyor.

Inception 24 konsepti, geçtiğimiz ay stüdyo tarafından açıklanan 57 metrelik trimaran konsepti Global Explorer’ı takip etti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat