Motoryat

Cannes Yat Festivali’nde iki Arcadia A96 satıldı

0

İtalyan tersanesi Arcadia Yachts, bu yılki Cannes Yat Festivali’nde imzalanan sözleşmelerle iki adet A96 modelinin satışını duyurdu.

A96 serisinin ilk ünitesi Cannes’da tanıtıldı ve Sherpa serisinin manevra kabiliyeti ve hızını markanın A serisine özgü geniş hacimlerle birleştiren yeni bir serinin ilki oldu.

Yeni modelin tanımlayıcı özelliklerinden biri, geniş bir yüzme platformuna ve dinlenme alanına sahip, deniz terasları oluşturacak şekilde alçalan küpeştelerle daha da genişletilen açık kıç kısmıdır. Toplamda yaklaşık 400 metrekarelik kullanılabilir alan sunan yat, sekiz ila dokuz saat arasında sessiz mod sağlayan güneş panelleriyle donatılacak.

Süperyatta, salon ve iç yemek alanı içeren ana salona sürgülü cam kapılarla erişiliyor ve ana güvertenin büyük bir kısmını kaplayan tek bir açık alan oluşturmak için alanın neredeyse tamamı iskele ve sancak tarafına açılan ilave sürgülü kapılarla açılabiliyor.

Yatta üst güverte, ön güverte salonuna erişim sağlayan sürgülü cam kapılarla benzer bir yapıya sahip.

Dört Volvo IPS motoru, 24 knot azami hıza ve 16 knot hızda 600 deniz mili menzile sahip olacak. A96, 10 knot hızla 2.000 deniz mili menzile sahip olacak. Satılan her iki ünite de Akdeniz’de seyredecek.

A96, tersanenin A serisinin orta seviye modeli ve sudaki A85, A105 ve A115 amiral gemilerine katılacak. Ayrıca tersanede inşası devam eden A105 ve A115 modelleri de bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat