Motoryat

Damen Yachting’te dördüncü Amels 60 teslim edildi

0

Popüler Amels 60 serisinin dördüncü ünitesi Satemi, Hollanda’nın Vlissingen kentindeki Damen Yatçılık tersanesinden teslim edildi. Süperyat, “charter ve özel kullanımı birleştiren yoğun bir sezon” için Karayipler’e ilk yolculuğuna çıkmadan önce birkaç hafta daha rıhtımda kalacak ve kardeş tekneleri Come Together ve Entourage’a eşlik edecek.

Amels 60, 2019 yılında tasarımcı Espen Øino ile yapılan yeni bir işbirliğiyle tanıtıldı ve bugüne kadar altı gövde sattı. Satemi, bir numaralı gövde olan Come Together’da görülen yamuk şeklindeki pencerelerin aksine, uzun cam çizgileriyle iki numaralı gövde Entourage ile benzer bir dış cepheye sahip.

Yatta iç mekanlar Studio Indigo ve Pure Living’in eseri olup, toplam 12 misafirin konaklayabileceği altı kabine sahiptir; ana güvertenin ilerisinde konumlandırılmış tam genişlikte bir sahip süiti ve bitişiğinde VIP, çocuk süiti, ofis veya ofis olarak kullanılabilen bir kabin bulunmakta. Geriye kalan dört misafir süiti ise alt güvertede yer alıyor.

Süperyatta diğer öne çıkan özellikler arasında plaj kulübü saunası, güneşlenme terasında jakuzi ve dokun-kalk helikopter pisti yer almakta.

Amels 60’ın önemli özelliklerinden biri, 4500 deniz mili transatlantik menzil sunan IMO Tier III uyumlu hibrit motorudur. Konukların gemiye gidiş-dönüş ulaşımı için ön güvertede dokuz metrelik bir bot saklanabiliyor.

Geçen ay ilk kez görülen amiral gemisi Amels 120 ve üçüncü Amels 80 Project Zurich dahil olmak üzere Amels’te şu anda yapım aşamasında olan 12 proje daha bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat