Motoryat

Damen Yatçılık SeaXplorer 58’i Antalya’da denize indirdi

0

Damen Yatçılık, yeni SeaXplorer 58 yatını Antalya tersanesinde denize indirdi. Yat, önümüzdeki aylarda sahibine teslim edilmek üzere son inşa aşamasından geçecek.

Özel bir yat olan SeaXplorer 58, yat sahibinin önemli katkılarıyla geliştirildi. Sonuç olarak, bu yeni süper yat, iç mekan-dış mekan yaşam kombinasyonunu sunmak için mükemmel bir şekilde hazırlanmış. Sahibi, Design Unlimited ile birlikte SeaXplorer’ın macera ve keşif ruhuna uygun kişisel bir iç mekan yarattı.

SeaXplorer 58, 15 mürettebatın yanı sıra iki keşif ekibi için konaklama imkanı sunacak. Altı lüks süit, 12 kişiye kadar konaklama imkanı sağlamakta.

Keşfi kolaylaştırmak için yatta çok çeşitli oyuncaklar bulunur. İki çok rollü bota, motosikletlere ve hem karayolu hem de arazi kullanımına yönelik araçlara ek olarak, buna özel bir 11,4 metrelik (37 fit) yelkenli tekne dahildir.

Konuklar, Seaxplorer’ın sertifikalı helikopter pistinin altında yer alan ve sonsuzluk havuzu içeren cabana tarzı bar ve salonda konfor içinde rahatlayabilir. Köprü güvertesinde jakuziye ek olarak sky lounge ve yemek alanı da dış dünya ile bağlantı sağlıyor.

SeaXplorer 58 geleceğe bakan bir yattır ve bir dizi sürdürülebilir seçeneğe sahiptir. Bunlar arasında birinci sınıf sentetik tik güverte ve atık su depoları yer alır ve olağanüstü doğal güzelliğe sahip sıfır deşarj bölgelerindeki operasyonlar için uygunluğunu sağlar.

Antalya tersane operasyon müdürü Tolga Karacadal yaptığı açıklamada, “Projenin bu kilometre taşını başarıyla tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Yatı suda ilk kez gören biri olarak, onun baş döndürücü olacağı açık.” dedi.

Damen Yachting’in tasarım müdürü Enrique Tintore ise, “Yata son rötuşları yapmak ve onu baharda sahibine teslim etmek için sabırsızlanıyoruz. Bundan sonra, 2024 baharında teslim edilmesi planlanan ilk SeaXplorer 60’ı yaratarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat