Motoryat

Dünya çapında yapılan Rüya Tekne araştırmasının kazananı “Riviera 72 Sports Motor Yacht”

0

Yeni Zelandalı İngiliz çift Joe ve Cheryl Pengelly, hayalleri için bir yıl boyunca küresel çapta bir araştırmaya başladılar ve Vibe isimli bir Riviera 72 Sports Motor Yacht satın aldılar.

Riviera’nın Auckland’daki R Marine Flagship’teki bayi müdürü Dean Horgan, Joe ve Cheryl’in en son 72 Sports Motor Yacht’ı görmek için Sanctuary Cove Boat Show’a gitmelerini önerdi.

Joe Pengelly kısa bir süre önce Riviera 72 Sports Motor Yacht’ı satın aldı ve Tasman Denizi’ni ilk yolculuğunda sorunsuz bir şekilde geçeceğinden emindi.

DCIM\100MEDIA\DJI_0586.JPG

Dean’e göre, Joe’nun araştırması, deniz mühendisliği geçmişi ve ticaret donanmasında sekiz yıl ile birleştiğinde, o zaman ve orada tekne fuarına kaydolmak için önemli bir karar almasına yardımcı oldu. “Joe çok bilgili ve kararlıydı. Ne istediğini biliyordu ve birçok özelleştirme üzerinde birlikte çalıştık. Tutku ve öngörü ile nelerin başarılabileceğini gösteriyor.” Dedi.

Teknik bilgi bir yana, fabrikadan yeni çıkmış lüks bir motor yatla Tasman’ı güvenle geçmek belirli bir tecrübe gerektirir.

“Yeni bir tekne alıp Tasman’a yelken açmak büyük bir karardı” diyor Joe. “Hata ayıklaması için çok çaba harcadım.”

Tekne 16 Kasım’da Gold Coast’tan ayrıldı ve Dean de dahil olmak üzere iki kalifiye kaptanla ve yedi kişilik mürettebatla yola çıkıldı.

Rivieranın gövdesi Hollanda deniz mimarları Mulder Design ile ortaklaşa tasarlanmış ve açık deniz performansı için özel tankta test edilmiştir.

Joe tekne için, “Bugüne kadar yapılmış en iyi Riviera gövdesi” diyor.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat