Motoryat

Dünya Yachts’ın 47 metrelik kaşif yatı King Benji teslim edildi

0

Dünya Yachts’ın 46,7 metrelik kaşifi King Benji yat sahibine teslim edildi. Bu yılın Dünya Süper Yat Ödülleri’nde aday gösterilen yat, bu yaz IYC ile Akdeniz’de kiralamaya hazır olacak.

King Benji’nin deniz mimarisi ve dış tasarımı Gregory C. Marshall’ın çizim tahtasından alınmıştır; yatın eğlenceli, tropik iç mekanları ise Design Unlimited’ın izniyle yapılmış.

Design Unlimited’ın kreatif direktörü Mark Tucker, “Kral Benji tamamen hayatla ilgilidir” dedi. “Neşeli ve canlandırıcı, olağanüstü tasarımı, sahibinin ruhundan ve macera tutkusundan kaynaklanıyor.” diye ekledi.

Süperyatta konaklama, her biri kendi okyanus temalı duvarlara sahip dört konuk kabininde yer almaktadır. Üst güverte, yat sahibine ayrılmış olup “ormanın biyolojik çeşitliliğini taklit eden” botanik yeşil tonlarında özel bir salon ve kabine sahiptir. Bambu detaylar ve organik dokuma elyafların yanı sıra, geri dönüştürülmüş ve dokulu ahşaplar da genel olarak öne çıkıyor.

Yatın tasarım özeti, havadar bir plaj kulübü ve korunaklı, “daha karamsar” gökyüzü güvertesi de dahil olmak üzere “uzun keşif gezilerinde manzara değişikliği sağlamak” için alan ve sosyalleşme esnekliğini vurguladı. Mutfak, kahvaltı tezgahı ve açık havadaki Teppanyaki bar da sahibinin yemek pişirme sevgisini tatmin edecek şekilde etkileşimli olacak şekilde tasarlandı.

Süperyattaki diğer öne çıkan özellikler arasında pruvadaki güneşlenme minderlerinin altına gizlenmiş çift sıcaklık bölgeli bir jakuzi, 360 derecelik görüşe sahip bir karga yuvası ve botları ve oyuncakları fırlatıp almak için 10 tonluk bir vinç yer alıyor.

King Benji, Nisan 2024’te MYBA Charter Show’da ilk kez sahneye çıkacak. King Benji, tersanenin 72,5 metrelik Axioma’dan sonra sudaki en büyük yatı durumunda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat